Sledujte nás na sociálních sítích

Články

CarPlay umožní platit za palivo na čerpací stanici přímo z auta

Napsal

dne

Společnost Apple neustále vylepšuje multimediální rozhraní pro vozidla CarPlay, jenž představila před více než osmi lety. Kromě pohodlnějšího ovládání vybraných aplikací, možnosti spustit různé příkazy bude možné již brzy prostřednictvím tohoto systému zaplatit za palivo na čerpací stanici – a to přímo z kokpitu našeho auta. Jedná se o novou funkcionalitu, která se plánuje spustit na podzim.

Podle zpráv agentury Reuters má Apple v úmyslu spustit tuto novou funkci CarPlay ještě letos, po premiéře vydání iOS 16, o které se cupertinská společnost krátce zmínila během jedné z vývojových relací konference WWDC 2022.

Tato novinka má uživateli CarPlay umožnit platit za tankování přímo z dotykové obrazovky zabudované v autě (samozřejmě auto musí mít funkcionalitu CarPlay). Po projevení vůle natankovat bude řidič naveden na čerpací stanici a dokonce i na konkrétní čerpací stanici, kde za něj bude moci po natankování zaplatit přímo z aplikace na panelu CarPlay, aniž by musel odběhnout na pokladnu.

Již nyní se ozývají první pozitivní hlasy od koncernů a palivových společností, které mají největší zájem o integraci svých stanic s touto funkcionalitou. Někteří již začali pracovat na speciálních aplikacích. To není překvapivé, protože tato funkce umožní korporacím ušetřit čas zaměstnanců a zkrátit dobu obsluhy zákazníků. Uvedení iOS 16 s vybranými funkcemi iOS 16 se očekává v září. Kdy přesně bude možní přes CarPlay platit za palivo, není známo.

Next-gen Apple CarPlay revealed: Here's every new feature - Supercar  Blondie - Automotive, Tech, Luxury, Lifestyle

Zdroj: Reuters
Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články