Sledujte nás na sociálních sítích

Články

CarPlay: Jak rychle změnit tapetu a uspořádat aplikace?

Napsal

dne

Mnoho automobilek rozšiřuje do svých rádiových jednotek podporu chytrých systémů Android Car a CarPlay. Již v mnoha případech se setkáváme, že i vozidla jako Volkswagen, Škoda, či Audi mají zabudovanou podporu drátového, či bezdrátového spojení a využít ji můžete kdykoliv na cestách. Pokud takové rozhraní používáte, rozhodně jste stejného názoru, že se jedná o skvělý a nenahraditelný doplněk, který dává smysl.  Je k dispozici na všech modelech iPhone počínaje iPhone 5 se systémem iOS 7.1 nebo novějším.

CarPlay aktuálně podporuje nebo plánuje zavedení podpory pro více než 600 modelů vozidel. Aktualizovaný seznam aut, která podporují CarPlay, si můžete prohlédnout na webu Apple.

Mnoho způsobů, jak si uživatelské rozhraní přizpůsobit prozatím neexistuje, nicméně lze provádět alespoň určité změny. Pokud nejste spokojeni s výchozí tapetou, která se ukazuje na pozadí ikonek, pak lze jednoduchým procesem zvolit jinou variantu. Rozhodně provádějte změnu tapety jen v případě, že zrovna neřídíte.

Jak změnit tapetu v CarPlay

Jak na to? Stačí přejít do Nastavení (ikonka ozubeného kolečka) přímo v prostředí CarPlay. V záložkách vyberte možnost Tapeta a zvolte si, která se vám líbí. Všechny barevné možnosti jsou dynamické a zobrazují světlé i tmavé pozadí v závislosti na denní době, pokud máte vybraný dynamický vzhled. V nabídce jsou ale také standardní statické tapety, přičemž možnost přidat si vlastní obrázek prozatím není možné.

Zdroj obrázku: iMore.com

Jak snadno uspořádat aplikace v CarPlay

Jakmile nastavíte CarPlay pro práci s hlasovým asistentem Siri , můžete si své aplikace CarPlay uspořádat, jak chcete. Při používání CarPlay se na displeji v autě zobrazují vaše dostupné aplikace. Chcete-li přidat, odebrat nebo uspořádat pořadí aplikací na vašem iPhone:

  1. Přejděte do Nastavení > Obecné a potom klepněte na CarPlay.
  2. Vyberte své auto. Poté klepněte na Přizpůsobit.
  3. Klepnutím na tlačítko Přidat nebo Odstranit přidáte a odeberete aplikace. Klepnutím a přetažením aplikace změníte pořadí, ve kterém se aplikace zobrazí.

Při příštím připojení iPhonu k CarPlay by se na displeji mělo objevit nové pořadí vašich aplikací. Na displeji se zobrazí pouze aplikace, které podporuje CarPlay.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články