Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Budoucí Apple iPhone dokáže rozpoznat, zda jste opilí.

Napsal

dne

Přestože je současná situace na technologickém trhu poněkud problematická, Apple se alespoň snaží soustředit na vývoj revolučních nástrojů a funkcí. Kromě vylepšené stability zajišťuje ve velkém měřítku také odvětví v podobě monitorování zdraví a dohledu nad ním. Tentokrát se kalifornský gigant inspiroval u Pittsburgské univerzity, která přináší zajímavou novinku. Budoucí Apple iPhone by totiž mohl určit, zda jste nepožili příliš mnoho alkoholu. Čtěte dál…

Přestože se může jednat o poněkud osobní záležitost, obvlášt pokud budou data sdílená na telefon vaši přítelkyně, nebo odesílána na zahraniční servery a Apple si vás „zaškatulkuje“ do seznamu alkoholiků, z hlediska bezpečnosti na silnicích může být tento nástroj velice užitečný a bude vás informovat o tom, zda se vyplatí sednout za volant.

A Russian twitter user listed 20 synonyms for 'getting drunk'… but ...

V tomto případě nebyl inovátorem přímo Apple, ale tým výzkumníků, jenž by mohl pomoci technologii implementovat do nových generací jablečných telefonů. Hlavním cílem tohoto projektu je zabránit lidem v řízení po požití alkoholu, nebo jim alespoň rozumně poradit. Autoři patentu pak k detekci alkoholu nevyužili nic jiného než akcelerometr a senzory, kterými již současné telefony disponují. Bližší informace o tom, zda půjde o speciální aplikaci, nebo budete mít tzv. „tester“ nainstalovaný přímo v operačním systému nebyly sděleny.

Samozřejmě došlo také k prvnímu testování, kterého se zúčastnilo 22 osob – celkem bylo potvrzeno, že 17 z nich mělo příliš vysoký obsah alkoholu v krvi. Věříme, že podobnými experimenty a implementací speciálních nástrojů k odhalení podnapilosti dokáží přemluvit řadu uživatelů v řízení, nicméně nesmí si před tím svůj telefon zapomenout na baru.

iPhone Case with Alcohol Tester

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články