Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple Watch zachránily život člověka neobvyklým způsobem.

Napsal

dne

Hodinky Apple Watch nejsou pouhým nositelným příslušenstvím, které dokáží změřit srdeční frekvenci a zabraňuje vám zmeškat příchozí hovory nebo zprávy. Možná, že na trhu prostě neexistuje funkční a užitečnější zařízení v tak kompaktním případě, které by bylo schopné zachránit životy se stejnou frekvencí, jakou to inteligentní hodinky od Applu dělají. Nyní však nejde ani o schopnost provádět odečty EKG nebo určit nerovnoměrný srdeční rytmus, upozornit uživatele na nebezpečí, ale o zdánlivě neužitečnou funkci odhalování pádů, která může být užitečná v nepředvídaných situacích. Čtěte dál…

Turisté James Prudenciano a Page Russo vyrazili na výlet do parku Hartshorn Woods v New Jersey, aby si mohli vychutnat krásné výhledy na krajinu. V určitém okamžiku však zjistili, že byli ztraceni, a protože slunce už zapadlo, bylo nemožné procházet neznámým terénem. Nicméně nic jiného nezbývalo a tak hledali cestu zpět, později se ukázalo, že to byl velmi špatný nápad. Při nerozvážném sestupu hory dolů uvízli na ostrém útesu, kterým protékala voda, přičemž následně došlo k nečekané nehodě. Rousseau vyvázl bez zranění a Prudenciano spadl přímo na kameny a zlomil si záda na třech místech najednou.

“Byli jsme doslova na pokraji života a smrti.” Útes, ze kterého jsme spadli, byl velmi ostrý a pod ním byly jen skály a voda. Nemohli jsme se ničeho držet. Když jsem padl, byl jsem stále při vědomí a křičel celou svou silou, že umírám, protože jsem si opravdu myslel, že smrt už byla blízko. Neměl jsem z této situace východisko, tak jsem se jen rozloučil se svým životem, “vzpomíná Prudenciano na tyto strašné okamžiky.

Apple Watch Series 4, který měl na zápěstí, okamžitě zjistily, že majitel upadl a nabídl volání pohotovostních služeb. Prudenciano se samozřejmě nemohl pohnout, ale protože hodiny neobdržely odpověď, udělali všechno samy tím, že poslali hovor na číslo 911 a přenesly umístění incidentu. Po nějaké době dorazila pomoc na místo činu a nešťastní turisté byli dopraveni lodí do nejbližší nemocnice, kde jim bylo předepsáno nezbytné ošetření, aby se minimalizovaly negativní důsledky zranění.

Je ironií, že ve výchozím nastavení Apple Watch Series 4 neumožňuje mladým uživatelům používat funkci detekce pádů. Aby se mohl automaticky zapnout, je nutné, aby účet majitele hodinek patřil osobě starší 60 let. Pokud je to však žádoucí, definice pádů může být aktivována nezávisle, což Prudenciano udělal krátce před svým výletem. V důsledku toho mu zachránil život.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články