Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple Watch SE vs. Apple Watch Series 3. Jaké jsou rozdíly?

Napsal

dne

Zajímá vás, zda si koupit Apple Watch SE nebo Apple Watch Series 3, které se v současné době vyprodávají ze skladů? Společnost Apple v roce 2017 představila hodinky třetí generaci a přidala do nich modul podporující eSIM, jenž uživatelům umožňují zůstat ve spojení, telefonovat, přijímat textové zprávy atd. Třetí generace Apple Watch nabízí také vodotěsnost 50 metrů a barometrický výškoměr, který měří relativní převýšení. Ve stručnosti tedy nabízí celkem slušnou výbavu odpovídající své ceně.

Tento měsíc však kalifornský gigant představil levnější variantu Apple Watch SE s nejpokročilejším Retina displejem, navíc jsou vybaveny stejným akcelerometrem, gyroskopem a permanentním výškoměrem jako Apple Watch Series 6 a s nejnovějšími pohybovými senzory a mikrofonem nabízejí robustní zdravotní a bezpečnostní funkce včetně detekce pádu, nouzového SOS, mezinárodního tísňového volání a Aplikace pro hluk. Jelikož jsou oba modely za dostupnou cenu, nemusí být hned jasné, který model je pro vás lepší. Oplatí se koupit starší, levnější Series 3, abyste ušetřili nějaké peníze? Oproti starší verzi nabízí třeba letošní SE větší úložiště, o 50 procent hlasitější reproduktor, S5 SiP s 64bitovým dvoujádrovým procesorem, nicméně pokud jste v odvětví hodinek nováčkem, nebo hledáte zařízení pouze pro základní potřeby, pak vám Apple Watch Series 3 nabídne schopné funkce a nízkou pořizovací cenu a splní všechna očekávání. Pojďme se společně podívat na srovnání.

Apple Watch SE Apple Watch Series 3
Hmotnost 36,4g 34,9g
Podpora eSIM Ano Ano
Voděodolnost 50m 50m
Typ displeje Retina LTPO OLED OLED
Rozlišení 448 x 368 pixelů 390 x 312 pixelů
Ochrana skla Ion-X Ion-X

Displej Apple Watch SE‌ je o 30 procent větší než u řady 3. Je to proto, že má tenké okraje a zakřivené rohy. Větší displej nabízí pohodlnější používání, obzvlášť v některých aplikacích. Rozlišení na tak malém displeji je v řádech pixelů na první pohled nerozpoznatelné. Nová technologie displeje vychází z té předchozí a kromě drobných změn se výrazně neliší.

Apple Watch SE Apple Watch Series 3
Chipset Apple S5 Apple S3
Procesor Dvoujádrový Dvoujádrový
Paměť 32GB 1GB RAM 8GB 768 MB RAM
Bluetooth 5.0, A2DP 4.2, A2DP
Funkce Always-on výškoměr x
Hearth monitoring 2.gen. Hearth monitoring
Baterie Li-Ion ? Li-Ion 341 mAh
Barvy Gold, Silver, Space Grey Black, Silver

Co se týká podrobnějších specifikací, pak si můžeme všimnout integrace novějšího procesoru a větší operační paměti, která se může při aktivním používání hodit. Pokud pravidelně sportujete, pak vás jistě potěší vždy zapnutý výškoměr, který neustále zaznamenává data, nebo měření srdečních činností v novějším sestavení, který nabízí podrobnější a přesnější informace. Vzhledem k tomu, že se třetí generace pohybuje do 6.000 korun a nový model startuje na částce 7.990 Kč, rozdíl je v průměru kolem dvou tisíc. Otázka zní, který model zvolit? Pokud jste ještě nikdy nevlastnili chytré hodinky od Applu a máte výhodnou příležitost pořídit si trojky, na vyzkoušení a seznámení se jedná o skvělé zařízení, kdy později můžete upgradovat na vyšší model. V případě, že vlastníte některý ze tří prvních generací, pak se i kvůli budoucí podpoře watchOS a novým funkcím rozhodně vyplatí novější model pořídit. Případně doporučujeme vyčkat pár týdnů a pořídit si některý ze zánovních modelů, dost často se stává, že se objeví na našem bazaru Apple Bazar FanApple.cz za skvělou cenu včetně záruky.

Apple Watch SE

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články