Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Apple Watch nyní umí rozpoznat Parkinsonovu chorobu, víme jak

Napsal

dne

Nové API rozhraní od Applu dokáže sledovat příznaky spojené s Parkinsonovou chorobou. Tato novinka týkající se pohybové poruchy umožní chytrým hodinkám Apple Watch či iPhonu nepřetržitě sledovat běžné příznaky, včetně třesu, záškubu a dyskinezi – abnormalitu, která způsobuje nedobrovolný pohyb. 

Apple Watch zlepšují zdravotní stav

Zaznamenané údaje pak budou shromážděny a prezentovány v grafu, který by lékařům umožnil kontrolovat rychlost a závažnost symptomů pacienta. Ještě před tím, než Apple vytvořil svou API, používala společnost dotazníky a data senzorů, které sledovaly a hodnotily výsledky. Díky rozhraní API však může Apple poskytnout výzkumníkům komplexnější údaje pro léčbu a sledování přiznaků. 

Od svého uvedení do provozu v roce 2015 se do aplikace mPower přihlásilo více než 10 000 účastníků, což je největší Parkinsonova studie v celé své historii. Aplikace pomáhá vědcům lépe porozumět Parkinsonově nemoci, a to pomocí gyroskopu a dalších funkcí iPhonu pro měření obratnosti, rovnováhy, chůze a paměti. Výzkumníci navíc získali větší přehled o faktorech, které zlepšují nebo zhoršují příznaky, jako je spánek, cvičení a nálada.

Začátkem tohoto týdne společnost Apple na své největší vývojářské konferenci oznámila, že otevře své API vývojářům, kteří budou mít k dispozici zdravotnické záznamy. Podle tiskové zprávy má Apple v úmyslu pro výzkumníky vytvořit ekosystém aplikací, které využívají údaje o zdravotnictví, díky čemuž budou moci lépe spravovat léky, výživové plány a diagnostikované nemoci.

Zdroj: iDropNews.com

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články