Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple vyvíjí novou klávesnici odolnou proti vodě a prachu

Napsal

dne

Pokud jste někdy na svůj MacBook rozlili vodu či kávu nebo se vám podařilo dokonale ušpinit jednotlivé klávesnice, pak pro vás máme skvělou zprávu. Apple zjevně neztrácí naději na vývoj jedinečné klávesnice, která nebude mít na světě obdoby: „motýl“ měl být právě takový, ale i díky mírné kontaminaci selhal. Místo dalšího používání nůžkové klávesnice se Cupertino rozhodlo vytvořit pro své notebooky novou klávesnici odolnou proti vodě a prachu.

Bez ohledu na to, jak se může klávesnice na první pohled zdát utěsněná, mezi tlačítky a pouzdrem na notebook stále existují mezery, kde může prosakovat voda nebo se může dostat špína nebo prach. Kapalina vnikající do klávesnice může poškodit vnitřní elektroniku: zbytky, jako je cukr nebo sůl, mohou korodovat nebo blokovat elektrické kontakty, rušit pohyb kláves v důsledku poškození pohyblivých částí atd. Pod klávesami se mohou hromadit pevné nečistoty (jako prach, špína, zbytky jídla atd.), Které by mohly v budoucnu klávesnicí poškodit.

Řešením tohoto problému od společnosti Apple je „flexibilní vrstva, která je umístěna nad nebo pod tlačítky klávesnice“, což zní jako druh překrytí, které udrží tekutinu a špínu / prach. Samozřejmě by bylo lepší umístit pod sebe takovou ochrannou vrstvu, aby nezasahovala do psaní, ale pokud ji Apple dokáže opatrně aplikovat na tlačítka, bude to efektivní. Zvěsti o tom, že Apple chce změnit motýlkovou klávesnici, aby se mohla znovu plnohodnotně používat ve svých laptopech, se objevily v polovině loňského roku. Zdá se, že ochrana před vodou a prachem je nutná jen u této nové generace, což by pomohlo vyřešit hlavní problém klávesnice – často selhávala kvůli cizím předmětům, které se dostaly pod tlačítka.

Na druhou stranu, během existence „motýlkového mechanismu“ jej Apple vylepšil až čtyřikrát a doplnil tak design mechanismu o jednu nebo druhou součást. Výsledkem bylo, že klávesnice byla nejprve vybavena silikonovou membránou, která brání průchodu prachu na pohyblivé části, a poté – v naději, že je to nepochopitelné – byla nahrazena nylonovou., ale zázrak se ze zřejmých důvodů nestal. Zda se to stane tentokrát, je velká otázka.

Ani to však není nejzajímavější věc na patentu, o který Apple požádal, ale to, co je znázorněno na výkresech. Na jednom z obrázků společnost ukázala klávesnici, která se silně podobá Magic Keyboard , a je zde zmínka o použití této klávesnice se stylusem. Podle Apple se navíc podpora stylusu nebude omezovat pouze na oblast trackpadu, ale celá plocha ve spodní části klávesnice bude fungovat jako grafický tablet.

Patent Apple

Tato kombinace může být atraktivní z několika důvodů. Majitelé MacBooků, kteří používají iPad a notebook, budou moci používat dotykové pero bez ohledu na to, zda používají tablet nebo počítač. V současné době podporují Apple Pencil pouze vybrané modely iPadu. Uživatelé, kteří upřednostňují řešení pro stolní počítače, jsou nuceni kupovat samostatné grafické tablety pro kreslení nebo kreslení. Apple Pencil bude fungovat podobně jako zařízení Wacom a majitelé MacBooků získají notebook a grafický tablet v jednom gadgetu.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články