Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Apple vysvětlil, proč nepředstaví Mac s dotykovou obrazovkou

Napsal

dne

Chtěli byste MacBook s dotykovým displejem? O takovém modelu se spekuluje už opravdu dlouho. Každým rokem se na různých zahraničních portálech objevují nové a nové „úniky“ z absolutně neznámých důvodů. Existuje však určitá skupina uživatelů, kteří plně využívají potenciál iPadu v rámci ovládání a volají po stejném principu u přenosných počítačů.

Podle jejich slov je notebook jako celek zastaralé zařízení a bylo by skvělé integrovat dotykový panel a používat notebook jako zařízení 2 v 1. Pak jsou ochotni opustit řešení tabletu a přejít plnohodnotně na laptop. Nicméně Apple na taková prohlášení nedávno zareagoval a poskytl svou vizi v tomto segmentu.

The Wall Street Journal nedávno hovořil s viceprezidentem Applu pro marketing Macu a iPadu, Tomem Bogerem. Jen si pomyslete, dovedete si představit, jak těžký úkol to pro tohoto mladého muže je. Ve skutečnosti je to on, kdo je zodpovědný za to, že se tablet „nekříží“ s notebooky.

„Vyrábíme nejlepší počítač s dotykovou obrazovkou na světě, iPad, “řekl Sternovi. Tablet je plně optimalizován pro jakýkoli úkol s dotykovou obrazovkou a Mac je zase plně optimalizován pro fyzickou klávesnici. Nevidíme důvod zde něco měnit.“

Chcete-li zjistit, zda se někdy objeví dotykový Mac, musíte si položit otázku: co nám chybí v iPadu, abychom vydali notebook nebo stolní počítač tohoto druhu.  Podle jeho názoru dokáže iPad Pro běžící na procesorech M1 provádět jakékoliv úkoly, které jsou v běžné praxi vyžadovány.

Where are the touch screen Macs? | iMore

Je však třeba si uvědomit, že Apple velmi jasně vymezuje všechna svá zařízení a v maximální možné míře dbá na to, aby se scénáře jejich použití nepřekrývaly. Když se nad tím logicky zamyslíme, iPhone je přenosné zařízení určené k hovorům, korespondenci, pořizování fotografií a běžné úkoly. iPad je pak gadget pro konzumaci obsahu v různých formátech, naopak Mac je ideální řešení pro práci. Dá se samozřejmě říct, že mezi těmito body se ztratil iPad Pro, který byl vytvořen pro profesionální práci designérů a dalších uměleckých profesí, ale to je jen výjimka potvrzující pravidlo.

Všechno se ale děje záměrně – abyste si vychutnali film ve vysoké kvalitě, budete si chtít koupit tablet, i když na něm uvidíte ořezanou verzi Microsoft Office, kterou můžete plnohodnotně použít na počítači Mac. A ta politika, musíme říct, je docela úspěšná. Všechna zařízení se prodávají jako na běžícím pásu. Mac s dotykovým displejem se sem zjevně nehodí. Mac je Mac. Stačí se podívat na nejnovější generaci, která je fakt super. Pro mnohé vrátili potřebné konektory, přidali 120 Hz, výrazně napumpovali výkon. Je jasné, že o designu se dá dlouho polemizovat. Ale na druhou stranu má Apple znalé lidi. Jsme přesvědčeni, že časem si zvykneme jak na výřez v displeji, tak na větší rozměry.

Je pravda, že v mnoha ohledech Apple naslouchá své cílové skupině. Sám to potvrdil ve svém posledním prohlášení. „Nová řešení v Apple se objevují na základě toho, co většina uživatelů potřebuje. Neustále nasloucháme našim zákazníkům. Například u nové řady MacBooků jsme změnili i pár věcí, protože to notebookům opravdu chybělo. Ze stejného důvodu je nový MacBook 16″ o něco tlustší a těžší.“

New Apple MacBook touchscreen keyboard revealed | T3

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články