Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple vydal první testovací sestavení iOS 15.5. Jaké jsou novinky?

Napsal

dne

Krátce poté, co společnost Apple vydala opravné sestavení svého operačního systému, které řeší vybíjení iPhonů se mezi vývojáře dostala další testovací vlaštovka. Tentokrát se jedná o sériové sestavení iOS 15.5 Beta 1, přičemž je k dispozici pouze vybrané skupině účastníků. Do svých zařízení si ji mohou nainstalovat registrovaní vývojáři a členové testovacího programu. Kromě toho se na serveru objevil také iPadOS 15.5 a macOS Monterey 12.4.

Jak lze rozpoznat z řadového číslování, blížíme se do finále a již brzy bychom se mohli dočkat iOS 16 (s největší pravděpodobností bude představen na vývojářské konferenci WWDC 2022 v polovině letošního roku). Pojďme se podívat na to, co vývojářská verze obsahuje a jak ji lze nainstalovat do zařízení. Pokud si vzpomínáte, Apple vydal iOS 15.4, kde to trochu podělal s výdrží baterie, pak iOS 15.4.1, kterým to podle některých uživatelů ještě to zhoršil. S největší pravděpodobností bude iOS 15.5 poslední víceméně velkou aktualizací. První beta verze iOS 15.5 však nemá žádná zásadní vylepšení – poznámky k aktualizaci pouze uvádějí, že funkce Universal Control není kompatibilní s předchozími verzemi systémů Apple.

Chcete-li jej používat s iOS 15.5, musíte si nainstalovat macOS Monterey 12.4 a iPadOS 15.5. Je pravda, že je vysoce pravděpodobné, že nadšenci budou moci v kódu těchto aktualizací najít skrytá překvapení, například indície k vydání nových produktů nebo vzhledu nových funkcí. Bylo také známo, že v iOS 15.5 Apple přejmenoval iTunes Pass na „Apple Account Card“ v aplikaci Wallet. Podle 9to5Mac se iTunes Pass stane novou platební kartou s názvem „Apple Account“: v Apple Store tedy můžete nakupovat pomocí Apple Pay namísto QR kódu. V tuto chvíli je iOS 15 již celkem stabilní, s výjimkou spotřeby baterie. Abyste se však vyhnuli incidentům, doporučujeme vytvořit zálohu v iCloudu – bude se hodit, pokud dojde k selhání nebo se budete chtít vrátit zpět ke stabilnímu sestavení.

Nainstalovat testovací sestavení můžete tak, že kliknete na odkaz ke stažení beta profilu iOS 15. Přejděte do Nastavení – a načtěte svůj profil, následně jej stačí nainstalovat. Přejděte na „Aktualizace softwaru“ a vyhledejte aktualizaci. Poté už jen stačí potvrdit proces aktualizace a je hotovo.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články