Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple vydal iOS 16.1 Release Candidate

Napsal

dne

Ihned po vydání nových produktů tváří v tvář novému iPadu 2022, iPadu Pro založenému na čipu M2 a další generaci Apple TV 4K, společnost Apple vydala předběžnou verzi iOS 16.1. Aktualizace dostala název Release Candidate, což znamená konec programu beta testování. Tato verze má stejné číslo sestavení, jaké bude mít finální sestavení iOS 16.1, takže jejich funkční složení bude zjevně naprosto identické. Pokud jste tedy již byli v beta verzi instalací iOS 16.1 RC , nemůžete aktualizovat na „vydání“.

iOS 16.1 je první aktualizací funkcí, kterou Apple vydal od iOS 16. Obsahuje mnoho oprav a inovací, které byly představeny na WWDC 2022 , ale dosud nebyly implementovány. To samozřejmě nejsou všechny slibované funkce, ale jejich seznam vypadá docela působivě. Co je nového v této verzi? Za zmínku stojí logické rozšíření widgetů zamykací obrazovky pro zobrazení informací v reálném čase. Umožní vám na zamykací obrazovce zobrazit aktuální informace, například skóre sportovního utkání, které nemůžete sledovat online, nebo vzdálenost, ve které se nachází taxi.

Apple byl již dlouho žádán, aby umožnil nahrazení Peněženky alternativními aplikacemi pro bezkontaktní platby. V iOS 16.1 nám však bude jednoduše umožněno jej smazat bez možnosti výměny. Možná se takové privilegium objeví v budoucích verzích operačního systému. Dočkáme se také funkce sdílené fotografie na iCloudu. Jedná se o sdílená alba na iCloudu, která umožňují členům rodiny přidávat do nich fotografie, aby je mohli snadno sdílet mezi sebou. Alba automaticky identifikují uživatele a upozorní je, když budou přidány nové obrázky, které je obsahují.

Současně s iOS 16.1 je plánováno také vydání systému iPadOS 16.1 , jehož vydání bylo odloženo o celý měsíc. Faktem je, že Apple narazil na některé problémy při vývoji tabletové verze operačního systému a rozhodl se nevydat iPadOS 16 ve stejnou dobu jako iOS. Proto bylo jeho vydání jednoduše odloženo a načasováno tak, aby se krylo se spuštěním první funkční aktualizace pro chytré telefony.

iOS 16.1 RC Download, iOS 15.7.1 RC and More Released for Developers • iPhone in Canada Blog

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články