Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple vydal aplikaci Find My Certification Asst. K čemu slouží?

Napsal

dne

iOS 14 se stal jednou z nejbohatších inovačních verzí operačního systému. Společnost Apple nejen připravila nové funkce, ale také odstranila mnoho omezení, která platila dříve. Jedním z nich je schopnost vyhledávat zařízení třetích stran prostřednictvím aplikace Locator. Je pravda, že ani v základní verzi iOS 14, ani v iOS 14.1, ani dále až dosud prozatím tato funkce nefunguje. Mnozí si proto začali myslet, že v Cupertinu jednoduše změnili názor. Ale jak se ukázalo, všechno šlo podle plánu. Apple vydal novou aplikaci Find My Certification Asst. který je určen pro všechny gadgety a příslušenství třetích stran, jejichž výrobci chtějí použít Locator k jejich vyhledání.

S jeho pomocí budou společnosti, které vyrábějí stejná zařízení, schopné otestovat výsledný balíček, než nabídnou uživatelům možnost hledání. Navzdory skutečnosti, že funkce Najít mi umožňuje vyhledávat AirPods, iPhony a dokonce i Mac, bude existovat přísné omezení přístupu k vyhledávací službě pro zařízení třetích stran. Podle popisu Find My Certification Asst. lze přidat do programu pouze příslušenství certifikované pro iPhone. To znamená, řekněme, že nebude možné najít smartphone se systémem Android pomocí nástroje Locator. To je docela pochopitelné. Inženýři z Cupertina prostě nechtějí, aby každý použil výsledky jejich práce. „Locator“ není koneckonců příkladem efektivnějšího řešení pro nalezení chybějících zařízení než nástroj Google Find My Device, který vyhledává smartphony pouze za předpokladu, že jsou aktivní v síti nebo jsou jiným způsobem online.

Ať už je to „Locator“. Umožňuje zařízení odesílat signály přes Bluetooth Low Energy i ve vybitém stavu, které přijímá kolemjdoucí lidé z iPhone. A oni zase předávají informace o umístění ztraceného gadgetu skutečnému majiteli. Podle snímků obrazovky přiložených u aplikace nabízí poměrně rozsáhlý seznam podmínek pro testování zařízení připojeného k Locatoru. Lze jej použít k testování metody připojení, zvuku, který gadget vydá, aktualizací firmwaru, použití NFC, UWB, sledování zbývající úrovně baterie atd.

Navzdory skutečnosti, že Apple spustil Find My Certification Asst. pro testování a ladění připojení k “Locatoru” zařízení třetích stran ještě nejsou k dispozici informace o načasování aktivace této funkce. Logicky by se dalo předpokládat, že se objeví v iOS 14.5, ale to je nepravděpodobné. Apple již vstoupil do posledního úseku testování aktualizace a chystá se ji vydat, ale nebyla nalezena žádná zmínka o možnosti připojení zařízení ze strany k OS. Počítal bych tedy s oficiálním vydáním ne dříve než iOS 14.6.

Nová verze operačního systému je vhodná k tomu, aby uživatelům a výrobcům nabídla možnost vyhledat chybějící příslušenství. A protože vyjde až v květnu až červnu, prodejci budou mít dostatek času na ladění a testování a nabídnou svým zákazníkům pohodlné vyhledávání. Apple se možná zdráhal poskytnout konkurentům pohodlný vyhledávací nástroj pro jejich zařízení, ale neustálé hrozby Tile, která se chtěla připojit k Locatoru, a obvinění z monopolu donutily společnost Cupertino otevřít přístup k vyhledávací službě všem.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články