Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple vychází vstříc. Snížil cenu za nabíječku a sluchátka.

Napsal

dne

Již dlouho se spekulovalo nad tím, zda společnost Apple odstraní ze standardního balení nabíjecí adaptér a sluchátka EarPods. Někteří tomu nechtěli věřit, nicméně opravdu se tak stalo a doplňující příslušenství si musíte dokoupit. U všech letošních modelů tedy v krabičce najdeme pouze nabíjecí kabel USB-C na Lightning. Tímto krokem chce snížit uhlíkovou stopu v rámci širších podnikových ekologických iniciativ a zároveň ušetřit náklady za transport do celého světa. Vzhledem k tomu, že drátová sluchátka EarPods využívá pouze minimum uživatelů, dává to smysl, nicméně u nabíjecího adaptéru je to poněkud troufalé rozhodnutí.

Jak informují oficiální stránky online storu, v případě, že si chcete chybějící příslušenství dokoupit, můžete si ho pořídit za zvýhodněnou cenu. Drátová sluchátka EarPods s Lightning konektorem se nyní prodávají za 19 dolarů (590 Kč na CZ Apple Store) oproti předchozí ceně 29 dolarů. Nová 20W USB-C nabíječka, která je připravenou náhradou za 18W nabíječku dodávanou s modely iPhone 11, dostává stejné snížení ceny za prodej na 19 dolarů. V Česku pak vychází na 590 korun.

Během včerejšího odhalení iPhonu 12 viceprezidentka pro životní prostředí, politiku a sociální iniciativy společnosti Apple Lisa Jackson oznámila, že nová řada telefonů již neobsahuje bezplatné nabíječky do zdi a sluchátka EarPods, obě základní součásti všech modelů iPhone byly poprvé odstraněny od jejich debutu v roce 2007. Rozhodnutí o odstranění příslušenství předává úsilí společnosti Apple o snížení jejího dopadu na životní prostředí, uvedla Jackson.

„Stejně jako u Apple Watch jsme hledali způsoby, jak snížit množství odpadu a spotřebovat méně materiálu,“ řekl Jackson během mediální akce. „Zákazníci již mají přes 700 milionů sluchátek Lightning a mnoho zákazníků přešlo na bezdrátový systém s AirPods, Beats nebo jinými bezdrátovými sluchátky. A na světě jsou také více než 2 miliardy napájecích adaptérů Apple, a to nepočítá miliardy z adaptéry třetích stran. Tyto položky tedy odstraňujeme z krabice pro iPhone. “

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články