Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple vrací úder. Žaluje vývojáře Fortnite o náhradu škody.

Napsal

dne

Zdálo se, že o mediálně známém konfliktu mezi společností Apple a Epic Games – vývojářem hry Fortnite, už nebudeme slyšet, alespoň do prozatímního soudního rozhodnutí. Apple však tento proces nenechá jen tak. Ačkoli existuje velká šance, že se soud postaví na stranu výrobce iPhonů, Apple se rozhodl znovu ukázat své rozhořčení nad celou touto situací – a podal protinávrh proti Epic Games. Podala soudní oznámení, ve kterém obviňuje vývojáře z materiálních škod, které korporace utrpěla v důsledku porušení pravidel App Storu. O čem mluvíme a jak přesně tvůrce Fortnite ublížil Applu? Čtěte dál…

Apple vs. Fortnite. Kdo za co může?

Jak je uvedeno v textu soudního sporu, který byl pro média k dispozici, Apple se domnívá, že utrpěl materiální škody, zatímco Fortnite měl alternativní způsob přijímání plateb za nákupy v aplikaci, což znamená, že obcházel pravidla. Apple proto přišel o potenciální výnosy, protože uživatelé upřednostňovali přímé platby Epic Games. Jedná se o zjevné porušení zásad App Store. Apple zároveň neurčuje výši škody – je to pravděpodobně ponecháno na uvážení soudu. Je nepravděpodobné, že by tato částka byla pro takovou společnost příliš velká, protože platební metoda třetí strany byla ve Fortnite k dispozici přibližně jeden den. Na druhou stranu, uživatelé s nainstalovanou hrou nadále provozují Fortnite na iOS, a protože tam stále existuje přímá platba. Apple tedy tak i nadále ztrácí příjmy.

Kromě toho chce Apple trvale zakázat u soudu Epic Games zavádění přímých plateb do svých aplikací a řeč se netýká pouze Fortnite, ale i dalších her vývojáře. Podle textu žaloby je tedy Apple velmi zraněn tím, co se mezi nimi a Fortnite stalo. Společnost považuje útok Epic Games za předem naplánovaný a čin vývojáře se rovná krádeži. Epic záměrně zorganizoval útok na App Store, vše předem promyslel s právníky a postaral se o podporu mediálního prostoru.

Také v Cupertinu vyjadřují znepokojení nad tím, co se vlastně stalo. Ještě před několika měsíci Epic Games a App Store podle představitelů Apple úzce spolupracovali. Podle korporace společnost Epic Games navíc získala tržby přibližně 600 milionů USD při provozu prostřednictvím App Store. Obecně platí, že právníci společnosti Apple vypracovali kompetentní stížnost a nemohou ji stáhnout zpět, ale v dokumentu je jeden kontroverzní bod. Apple tvrdí, že kvůli akci společnosti Epic Games nebyl schopen účtovat své (legální) poplatky Fortnite, nicméně ve skutečnosti vývojář nechal ve hře oba způsoby platby ve hře – jak přímo, tak prostřednictvím App Store. Je logické, že většina uživatelů si vybrala to, co je levnější, ale Epic platby prostřednictvím App Store vůbec neodstranil. Co si myslíte o tomto příběhu?

Fortnite

Zdroj obrázku: SkyNews

Zdroj: CNET.com

 

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články