Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple uvolňuje iOS 14 beta 5 pro vývojáře. Nabízí něco nového?

Napsal

dne

Vždycky pro mě bylo záhadou, že testovací program společnosti Apple beta neztrácí svou popularitu, ale pouze přitahuje nové přívržence. Navzdory skutečnosti, že se většinou jedná o nestabilní aktualizace, díky velkému zájmu se snadno přijde na kritické chyby, které Apple s dalším sestavením opraví. Tentokrát jsme se dočkali další verze s označením iOS 14 beta 5. Společně s ní vychází také iPadOS 14 v kratším časovém intervalu, než jsme zvyklí.

Vypadá to tak, že od nynějška začne Apple uvolňovat nové beta verze svých operačních systému jednou týdně, nikoliv pouze dvakrát do měsíce. Důvodem je skutečnost, že do vydání finálního sestavení příliš nezbývá a časový horizont se krátí – proto jsou testovací fáze urychlené a pro všechny dostupnější. V páté verzi beta zjevně neexistují žádné významné inovace, protože zavedení všech nových funkcí již skončilo. Nyní se Apple zabývá hlavně opravami stávajících chyb, zvyšováním stability operačního systému jako celku a již implementovanými mechanismy a nástroji.

Mimochodem, Registrovaní vývojáři si mohou stáhnout beta verze z Apple Developer Center. Budeme doufat, že se jedná o stabilní verzi, která vyřešila všechny předchozí chyby. ‌IOS 14‌ a ‌iPadOS 14‌ jsou v tuto chvíli k dispozici registrovaným vývojářům a veřejným beta testerům. Beta testování pro ‌‌iOS 14‌‌ bude ještě chvíli trvat a finální aktualizace bude vydána na podzim spolu s novými iPhony.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články