Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple Studio Display má problém. Nejedná se o softwarovou chybu

Napsal

dne

Očekávali byste u profesionálního monitoru v hodnotě desítek tisíc, že se hned po vybalení objeví technický problém? Když Apple představil Studio Display, svým věrným zákazníkům sliboval senzační kvalitu webové kamery, která je do panelu integrována. Jakmile se však dostal zákazníkům tento produkt do rukou, všimli si, že snímky zachycené vestavěnou kamerou nejsou vůbec dobré. Kalifornská gigant nyní spouští beta verzi softwaru, která slibuje, že některé z těchto problémů vyřeší – nicméně špatnou kvalitu nezpůsobuje softwarová chyba.

Podle téměř každého vlastníka nového modelu Studio Display jsou snímky z webové kamery ve srovnání s přední kamerou na jiných Apple produktech dost špatné. Ve většině případů vypadají obrázky rozmazaně, jsou vybledlé a mají hodně šumu. Nilay Patel z The Verge ve své recenzi popisuje vlastnosti kamery jasně. Za jasného světla i při slabém osvětlení jsou snímky mizerné, přičemž Joanna Stern z The Wall Street Journal přidal své poznatky, že by přirovnal výkon kamery ke starému BlackBerry. Brzy poté, co byly na webu zveřejněny první recenze Studio Display kritizující jeho 12megapixelovou webovou kameru, Apple řekl tisku, že již pracuje na aktualizaci softwaru, která by zlepšila kvalitu obrazu zachyceného vestavěnou kamerou.

Apple Studio Display launches from US$1,599 with a 5K resolution, an A13 Bionic chipset and multiple stand options - NotebookCheck.net News

Co se změnou aktualizace?

Téměř dva měsíce po oznámení Studio Display Apple dnes vydal beta firmware vývojářům, který přináší vylepšení ve zpracování obrazu vestavěné webové kamery. První vývojáři ale tvrdí, že se softwarovou záplatou nic nevyřešilo, pouze došlo k úpravě kontrastu a menšímu šumu, i tak je kvalita dost „vybledlá“ ve srovnání s jinými webovými kamerami. Zdá se, že aktualizace nijak zázračně nezlepší kvalitu webové kamery Studio Display a má to svůj důvod.

Je to všechno o ultraširokoúhlém objektivu

Apple hrdě říká, že Studio Display má 12megapixelový fotoaparát, což by mělo stačit na ostré snímky. Koneckonců, iPhone a další zařízení Apple mají také 12megapixelové přední fotoaparáty. Proč je ale webová kamera Studio Display tak odlišná z hlediska kvality obrazu? Zatímco většina zařízení Apple má běžný širokoúhlý přední fotoaparát, Studio Display má ultraširoký objektiv. Má totiž Center Stage, funkci, která využívá strojové učení k tomu, aby během videohovoru nebo nahrávání videa vždy vycentrovala obraz na osobu. Protože tento fotoaparát nemá žádný optický zoom, Center Stage digitálně ořízne snímek tak, aby vycentroval osoby v záběru.

Takže zatímco iPhone je schopen pořídit skutečné 12megapixelové selfie, fotoaparáty Center Stage pořizují snímky s rozlišením 12 megapixelů pomocí ultraširokoúhlého objektivu a poté je digitálně oříznou, aby vypadaly jako běžná fotografie nebo video. Výsledkem tohoto procesu jsou méně ostré obrázky. Za všechno tedy může údajně ultraširoký formát zařízení. Podle všeho aktualizace nic nevyřeší.

Jedinými dvěma možnými řešeními, jak tento problém vyřešit, je použití snímače s vyšším rozlišením, aby byl oříznutý snímek alespoň 12 megapixelů, nebo většího snímače pro zachycení více světla – což by pomohlo snížit šum na obrázku. Jak však asi tušíte, obě řešení vyžadují hardwarový upgrade, což znamená, že majitelé první generace Studio Display se budou muset s webkamerou vypořádat tak, jak to je.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články