Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple Silicon umožní lepší budoucnost pro hraní na Macu

Napsal

dne

Po dlouhá léta bylo hraní na Macu možné, ale omezené, protože mnoho her nebylo ze strany vývojářů portováno na systém macOS, a přestože je k dispozici několik populárních titulů, je to zanedbatelné ve srovnání s tím, co je k dispozici pro uživatele PC. Naštěstí podle rozhovoru s herním vývojářem Apple Silicon umožní nejen zapojit se do kreativních konceptů, ale také se plnohodnotně spouštět řadu herních titulů, pokud se technologický gigant této myšlence otevře.

Před tímto procesorem disponovala řada Maců integrovanými grafickými čipy Intel, které pro spuštění herních titulů nebyly dostatečně výkonné. Představení Apple Silicon ve spojení s procesorem M1 otevřelo nové možnosti, a přestože 8jádrový GPU SoC nebyl na stejné úrovni s vyhrazenými řešeními od NVIDIA a AMD, nárůst výkonu ve srovnání s integrovanými GPU byl masivní. Lze argumentovat tím, že Apple Silicon je schopen hrát při zvýšeném grafickém nastavení, ale podle několika benchmarků je to méně než hvězdný zážitek. MacRumors nedávno udělal rozhovor s herním vývojářem Feral Interactive, který uvádí, že existuje publikum pro vysoce kvalitní hry na platformě macOS.

Can My Mac Run It? 100+ Mac gaming benchmarks | Mac Gamer HQ

Změny byly cyklické, ale uvádění her na platformu Mac za tu dobu mělo své problémy. Přechod Applu z PPC na Intel, 32bitový na 64bitový a nejnověji od Intelu na ‌Apple Silicon‌ – to vše vyžadovalo přechodná období a značnou práci, ale v každém případě usnadnily situaci, ve které bylo možné přinést lepší hry. Co zůstalo konstantní, je to, že existuje komunita uživatelů Mac, kteří chtějí hrát hry na svých počítačích. Existuje publikum pro dobré hry, které jsou dobře optimalizované pro platformu.

Také Macy s vyhrazenými GPU byly výrazně dražší ve srovnání s těmi s integrovanými řešeními, ale příchod M1 dělá vše konzistentní v celé řadě společnosti, i když spotřebitelé musí stále platit více za výkonnější M1 Pro a M1 Max. Bez ohledu na to, že cenově dostupné počítače Apple Silicon Mac nyní získávají přístup k lepším GPU, jeden problém pro vývojáře do určité míry zmizel.

Apple v současné době připravuje M2 na uvedení koncem tohoto roku a měl by nabídnout malý nárůst výkonu díky svému 10jádrovému GPU. Kromě toho bychom se měli příští rok dočkat M2 Pro a M2 Max s až 38jádrovým GPU, což by mělo povzbudit více vývojářů, aby to s portováním her na macOS mysleli vážně. V roce 2020 se říkalo, že Apple vyvíjí Mac zaměřený na hraní her, ale produkt se z neznámých důvodu nikdy neobjevil na veřejnosti.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články