Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple se stává první americkou společností s hodnotou 2 bilionů dolarů.

Napsal

dne

Apple se stal první společností kótovanou na americkém trhu, která 19. srpna dosáhla tržní kapitalizace ve výši 2 bilionů dolarů, přičemž ocenění se za dva roky zdvojnásobilo. Před dvěma lety byla hodnota kolem jednoho biliónu. Akcie technologického gigantu letos získaly téměř 60 procentní nárůst, společnost navíc překonala kritické odstavení továren v Číně, které vyrábějí iPhone a dočasné uzavření maloobchodního prodeje uprostřed pandemie koronaviru.

Velmi loajální zákazníci pevně věří svým jablečným produktům natolik, že i nadále kupují telefony a další zařízení ze svých domovů. Společnost Apple nedávno oznámila výdělky za čtvrtletí za čtvrtletí duben – červen. Apple byl uveden v čele skupiny společností Big Tech, které stále více přebírají životy lidí – a akciový trh. Pouze pět společností – Apple, Microsoft, Amazon, Facebook a mateřská společnost Google – tvoří téměř 23 procent z celkové hodnoty S&P 500.

Technický gigant však není první, kdo zasáhl milník 2 bilionů dolarů. Saúdská Arábie státem vlastněný Saúdský Aramco, největší světový producent ropy, poprvé překonal rekord v prosinci 2019 a dosáhl tržní hodnoty 2 bilionů dolarů krátce poté, co se v prosinci 2019 stal veřejnou společností. Nicméně ekonomické zpomalení a pokles cen ropy posunul jeho tržní hodnotu zpět na „pouhých“ 1,82 bilionu dolarů. Můžeme tedy s klidem na duši potvrdit, že po finanční stránce Applu strmě stoupá i nadále.

What is Apple Stock Price? All About Apple Stock Price History

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články