Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple se chystá snížit kapacitu baterie u iPhone 12. Důvodem je 5G síť.

Napsal

dne

V letošním roce se očekává, že Apple představí iPhone 12, jehož jedním z čipů bude podpora sítí 5G. Navzdory skutečnosti, že v mnoha zemích tyto sítě zatím příliš nerozšířily, výrobci smartphonů jednají tzv. „pro budoucnost“, jako tomu bylo v případě 3G a LTE. Podpora 5G však není levnou záležitostí – podle analytiků zvýší náklady na výrobu jednoho iPhonu v průměru o 100 $ nebo dokonce 150 $ v závislosti na použitém rozsahu. Jak již ale bylo řečeno, Apple chce udržet ceny letošních iPhonů minimálně na stejné úrovni, jako tomu bylo v loňském roce. To znamená, že se někde musí škrtat. Jak se mu to povede? Čtěte dál…

Podle analytika Min-Chi Ka se Apple snaží čelit vyšším výrobním nákladům v důsledku zahrnutí nového hardwaru 5G do sestavy zařízení iPhone 12 a používá levnější komponenty v jiných oblastech. Jednou z největších úspor nákladů je technologie baterií u kterých integroval méně bateriových článků s nižší kvalitou. To umožňuje snížit náklady na baterii o 40-50% ve srovnání s generací iPhone 11. Zdá se to jako nesmysl, že?

Dříve se věřilo, že Apple sníží náklady na nové telefony iPhone odstraněním nabíječky nebo přiložených sluchátek. Když vyrobíte tolik zařízení jako Apple, přeprava se stává velkým problémem. Jakékoli úspory, které může společnost dosáhnout snížením objemu, hmotnosti nebo velikosti dodávaných položek, jsou obrovským bonusem.

Pokud ji vynásobíte astronomickým počtem zařízení dodávaných společností Apple, získáte solidní množství peněz. Nicméně jsme přesvědčení, že reálnějším řešením je vyjmutí příslušenství ze základního balíčku, než snížení kapacity baterie, jelikož životnost baterie je jedním z hlavních ukazatelů, podle kterých si kupující volí nový telefon. Uznejte sami, že je rozumnější telefon s větší (kvalitnější) baterií, než sluchátka v krabičkovém balení, které si můžete dokoupit zvlášť podle svých představ.

Zdroj: FirstPost

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články