Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Apple se chystá k návratu MagSafe u modelu iPhone 13.

Napsal

dne

Měli jste také rádi u MacBooků nabíjecí konektor MagSafe. Vychytávka, díky které bylo nabíjení MacBooků jednoduché, pohodlné a bezpečné. Při větším tlaku se kabel pomocí magnetickému připojení od MacBooku jednoduše odpojil a nehrozilo, že bude počítač stržen ze stolu. Podle zdroje na Twitteru by se ho v budoucnu mělo využít na iPhone 13.

Apple zřejmě chystá velkolepý návrat MagSafe, dočkat se jej má ...

I když toho zatím o iPhone 13 mnoho nevíme, všechny zdroje se shodují, že minimálně u jednoho z modelů zmizí Apple Lightning port a vznikne bezportový smartphone. Bezdrátové nabíjení sice není na takové úrovni, aby mohlo zcela nahradit klasický kabel, ale zřejmě tak brzy tak nebude. Apple je připraven v příštím roce představit iPhone se Smart Connectorem, jenž bube podobný využívanému u iPadů Pro, který bude telefon dobíjet. A právě k tomu má sloužit magnetický kabel fungující jako MagSafe s nevyčnívajícími piny.

2016 Archivy | 8/53 | Český Mac

Podobné řešení nabíjení bezportového iPhonu by zcela určitě nejednoho jablíčkáře potěšilo. Po obdobě MagSafe u iPhonů či iPadů totiž mnozí z nich volají již dlouhé roky a to i přesto, že je Lightning poměrně oblíbený. Magnetické nabíjení je však stále o level komfortnější a zároveň i zajímavější. Kromě toho by iPhonům 13 zajistilo velmi slušnou nabíjecí rychlost a to i přesto, že by nebylo založeno na klasickém portu. Nezbývá tedy než doufat, že Apple tento záměr dotáhne do finiše a v následujících měsících se objeví celá řada dalších úniků, které jej ještě poodhalí. 

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články