Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple přišel na to, jak vylepšit Apple Pay na nových iPhonech

Napsal

dne

Tušíte stále, k čemu je užitečný koprocesor U1, který Apple v poslední době integruje téměř do všech svých zařízení? Většina z vás vnímá tuto součást jako základ očekávaného přívěšku AirTag, který v nejlepším případě dokáže odemknout zámek automobilu prostřednictvím rozhraní CarKey. Apple má však zajímavé nápady, jak lze uplatit tuto technologii u bezkontaktních plateb prostřednictvím Apple Pay. Podle dostupných informací totiž plánuje použít Ultra Wideband, kterou najdete prozatím pouze v nových iPhonech k vyhledání uživatele, jenž si předvolí preferovanou bankovní kartu, lístek, cestovní doklad, nebo jiný dokument uložený v Peněžence. To jim umožní nevybírat je ručně, procházet všemi pozicemi uloženými v aplikaci, ale automaticky nahradit tu, která by měla být právě použita.

Ultra Wideband je přesnější než GPS, a proto je použitelnější v prostředích nákupních center. Myšlenka, kterou Apple propaguje, je velmi jednoduchá a přímá. Řekněme, že přijdete do obchodu s potravinami, kde platíte pouze kreditní kartou, protože za ni získáte zvýšený cashback. Zároveň máte ve své peněžence uloženo dalších 5 karet pro jiné situace. Ultra Wideband pochopí, ve kterém obchodě se nacházíte, a vybere automaticky přesně kartu, kterou vám nabídnou algoritmy, které studovaly vaše preference. Výsledkem je, že když stojíte u pokladny, můžete jednoduše spustit službu Apple Pay a okamžitě zaplatit za nákup bezkontaktní metodou, místo abyste listovali seznamem karet tam a zpět při hledání té, kterou potřebujete. Zdálo by se, co s tím má Ultra Wideband společného? Koneckonců, GPS dokáže sledovat aktuální polohu uživatele a nahradit mapu podle toho, kde se právě nachází. S tím však hodně souvisí.

Faktem je, že ZČU je přesnější geolokační technologie. Poskytuje chybu pouze několik centimetrů, v takovém případě může být chyba GPS o několik metrů. A pokud jde o identifikaci obchodů v nákupních centrech, může mít tato chyba zásadní důsledky. Pamatujte, jak funguje většina nákupních center. Je jasné, že velké nákupní pavilony jako Zara, H&M, Lenta nebo Dixie se dají přehlédnout docela obtížně. Pokud ale mluvíme o minikavárně nebo koutku s kosmetikou, který obvykle nezabírá více než pár metrů čtverečních, pak chyba může zcela vyvrátit všechny výhody technologie identifikace obchodu a automatického výběru správné karty pro platbu. V tomto případě se tedy bez Ultra Wideband neobejdete a obecně jej není čím nahradit.

Ruční výběr karty není obtížný, ale bude celkem výhodné, pokud iPhone sám pochopí, kterou z nich potřebujete. Mohlo by se zdát, že Apple vynakládá příliš mnoho energie na takové maličkosti. Nakonec je každý z nás docela schopný sám si vybrat potřebnou kartu, zejména proto, že v systému iOS je volba virtuálního „plastu“ implementována docela pohodlně. Avšak právě na takových maličkostech závisí obecné vnímání operačního systému. Pamatujte na Android, kde v aplikaci Google Pay můžete vyměnit pouze jednu kartu za jinou. Abych byl upřímný, není to těžké, ale každý uživatel Androidu sní o tom, že si bude moci vybrat kartu na obrazovce uzamčení. Samozřejmě zatím neexistují žádné záruky, že ji společnost vůbec implementuje a začne ji aplikovat v praxi. Stále však nejsou prosazovány všechny patenty společnosti Apple. Toto je však jedna z těch myšlenek, které si opravdu zaslouží být implementovány, protože zaprvé nevyžaduje použití pomocných technologií a zadruhé může skutečně usnadnit používání iOS a Apple Pay. Tak proč ne?

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články