Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple přestane prodávat v Číně svůj iPad, jsou zabavovány přímo z prodejen.

Napsal

dne

Obchodníci v Čínském Shijiazhuang zastavují prodej iPadu od společnosti Apple poté, co se potvrdilo, že společnost z Cupertina nemá práva používání ochranné známky iPad v této zemi. ProView technologie, který obhajuje vlastní iPad jméno, požaduje od Applu jako náhradu 240 milionů jüanů, v přepočtu 38.000.000 dolarů.

Aktuální situace je taková, že čínské úřady začínají zabavovat veškeré iPad zařízení přímo z prodejen, kde jsou nabízeny. Jedná se tedy o podpultové zboží poté, co se zákazník vysloveně zeptá, zda iPad prodávají nebo nikoli. Minulý týden bylo oznámeno, že se společnost ProView v nejbližší době chystá žalovat Apple Inc. za porušení obchodní známky v Číně.

Společnost Apple původně zakoupila jméno iPad od ProView již v roce 2006 za částku okolo 55.000 dolarů, ProView ale prohlašuje, že obchodní známku v Číně neprodalo. Zajímavou zprávou je, že se čínské úřady zaměřily na jednu část maloobchodníků, v jiných městech se zařízení nadále bez zákazu prodává, přesto je iPad stále k dispozici v Čínském on-line storu na stránkách Apple Inc.

Čína je obrovským trhem pro společnost Apple a byla označena jako “very key”. Je pravděpodobné, že Tim Cook bude chtít problém vyřešit co nejdříve, než Čína zákaz rozšíří i do dalších oblastí, to by mělo velký vliv na iPad.

Zdroj: http://www.cultofmac.com

Pokračovat ve čtení
1 Comment
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články