Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Společnost Apple přestala údajně vyrábět kompaktní iPhone 12 mini.

Napsal

dne

Přestože se mělo jednat o celosvětový hit, zdá se že svůj původní potenciál nakonec nenaplnil. Hovoříme o kompaktním modelu jablečného telefonu s označením iPhone 12 mini, který lákal na zajímavou cenovku a menší rozměry, po kterých řada uživatelů celá léta volala, nicméně pro Apple a jeho prodejní statistiky je to spíše propadák s čímž nepočítal. Jak uvádí zahraniční média, kvůli nedostatečnému zájmu se Apple v uplynulých týdnech rozhodl jeho výrobu zcela zastavit, přičemž se k takovému kroku odhodlal dříve, než bylo v plánu.

Pro neuspokojivém výkonu prodeje se podle tchajwanské výzkumné firmy TrendForce nejmenší iPhone 12 již nevyrábí a očekává se, že se Apple zaměří na podporu prodeje tří jiných než mini modelů řady iPhone 12s, vzhledem k tomu, že iPhone 12 Mini (který dosáhl konce životnosti v předstihu ve 2Q21) utrpěl ve srovnání s další modely z rodiny iPhone 12 největší porážku.

Jak upozorňuje zpráva, menší telefon nedopadl dobře tak jako jeho větší sourozenci, jako jsou iPhone 12 a iPhone 12 Pro, takže Apple nezbylo než zastavit jeho výrobu. To však není velké překvapení. Dřívější zprávy naznačovaly, že iPhone 12 Mini představoval pouze 5% z celkového prodeje řady iPhone 12 a že Apple by mohl přestat vyrábět nové jednotky do druhého čtvrtletí roku 2021, pokud by se situace příliš nezlepšila. IPhone 12 Mini byl uveden na trh společně s iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Tato generace byla zaměřena na uživatele, kteří upřednostňovali malé provedení, ale nechtěli dělat kompromisy ohledně výkonu nebo kvality fotoaparátu. Je také levnější a začíná na 699 USD ve srovnání se standardním iPhone 12, který se prodává za 799 USD. Společnost Apple dokonce v dubnu vydala novou variantu fialové barvy pro iPhone 12 Mini, která však prodeje nezvýšila.

Společnost Apple má stále telefon uvedený na svých webových stránkách, takže by měl být v prodeji, dokud se nevyprodají skladové zásoby.

iPhone 12 mini je tu! Je kompaktní, má skvělou výbavu a podporuje 5G

Zdroj: XDA-Developers

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články