Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple představuje novou Apple TV 4K. Po čtyřech letech dostala vylepšení.

Napsal

dne

Společnost Apple oficiálně oznámila novou generaci Apple TV 4K na své prezentaci 20. dubna. Zařízení obsahuje nový procesor A12 Bionic pro lepší výkon, nástroj pro vyvážení barev pomocí iPhonu a přepracovaný ovladač Siri Remote. Jedná se o první aktualizaci Apple TV 4K za poslední 4 roky, naposledy Apple představil novou generaci set-top boxu v roce 2017. Ve skutečnosti o samotné Apple TV 4K není tolik nových věcí, kolik bychom si přáli. Apple to nakonec nekombinoval s HomePodem, nepřidal soundbar, jak jsme nedávno psali a zároveň nezměnil ani samotný design.

Všechny změny jsou, jak se říká, „kosmetické“, jsou uvnitř, což je skvělé, ale od Apple TV 4K se očekávalo něco úplně jiného : aktualizovaný design, dálkové ovládání s OLED obrazovkou (něco jako Touch Bar), vestavěný reproduktor úrovně HomePod. Místo toho jsme dostali vylepšenou verzi Apple TV 4K 2017, kterou lze označit jako „1.2“, nikoli však „2.0“.

Rozbalený 1. obrázek v galerii

Co je nového v Apple TV 4K

Stará Apple TV 4K, která je již čtyři roky vlajkovou lodí set-top boxu společnosti Apple, podporuje streamování 4K i HDR, včetně Dolby Vision. Podporuje také zvukové kodeky Dolby Atmos. Novinkou v nové Apple TV 4K je podpora obnovovacích frekvencí 120 Hz , což může být důležité, pokud si chcete na Apple TV zahrát seriózní hry. Předchozí generace Apple TV 4K měla také nepříliš pohodlné dálkové ovládání, které se v nové generaci set-top boxu stále měnilo. Tlačítko pro vyhledávání (volání Siri) se tedy přesunulo na stranu, takže jej již omylem nestisknete. Samotné dálkové ovládání se navíc stalo ergonomičtějším a pohodlnějším. Neexistuje však žádná obrazovka ani dotyková podložka jako na HomePodu.

Nová Apple TV 4K začíná na 4990 Kč za 32GB model v Česku a bude k dispozici ke koupi od 30. dubna. Prozatím není na stránkách Applu k dispozici. K dispozici bude také 64 GB model za 5590 Kč. Apple také i nadále prodává starší Apple TV HD, která je omezena na zobrazení 1080p, ale s novým dálkovým ovladačem, za 4190 Kč. Všechny tyto ceny jsou mnohem vyšší než konkurence společnosti Apple, jako jsou Amazon, Google a Roku. Apple opět sází na to, že lidé budou platit za produktivitu a ekosystém.

Rozbalený 4. obrázek v galerii

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články