Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple představuje iOS 15 s novými funkcemi FaceTime a další

Napsal

dne

Společnost Apple oficiálně představila iOS 15, další významnou verzi svého operačního systému pro uživatele iPhone, která obsahuje nové možnosti videohovorů, vylepšené zprávy, stav uživatelů, oznámení a mnohem víc. Kalifornský gigant tvrdí, že navrhl iOS 15 s ohledem na čtyři různé věci. Nejnovější aktualizaci představil Apple VP Craig Federighi. Jak uvedl ve svém proslovu, poslední verze se zaměřuje na spojení s okolím, vylepšenou inteligenci, další možnost objevovat svět a chytřejší vyhledávání v terénu. Pojďme se společně podívat na to, jaké hlavní pilíře bude obsahovat verze mobilního systému, který se na veřejnost dostane nejdříve v druhé polovině letošního roku.

FaceTime

V ‌iOS 15‌ nabízí FaceTime mřížkové zobrazení a režim na výšku pro video. Pokud jde o zvuk, volání ‌FaceTime‌ nyní nabízí prostorový zvuk a adaptivní izolaci hlasu pro přirozenější zážitek. Kromě toho mohou uživatelé nyní generovat sdílený odkaz na naplánovaný videohovor. Funkce „SharePlay“ v ‌FaceTime‌ umožňuje uživatelům přenášet hudbu, videa a filmy do hovorů i sdílet obrazovky. SharePlay je také k dispozici jako API pro integraci do aplikací třetích stran.

Zprávy

Zprávy v ‌iOS 15‌ obsahují nové způsoby sdílení obsahu, jako jsou obrázky, hudba, podcasty, články o Apple News a další. Uživatelé mohou připnout sdílený obsah, aby si jej mohli snáze ostatní zobrazit.

Oznámení

Oznámení v ‌iOS 15‌ byla přepracována. Nyní je k dispozici souhrn oznámení, který představuje oznámení založená na interakci uživatelů s jejich aplikacemi. Stav Nerušit uživatele se nyní zobrazí kontaktům ve Zprávách. Existují také alternativní možnosti stavu, například „Fokus“, který funguje jako uživatelsky konfigurovatelný stav oznámení. Stavy se synchronizují napříč zařízeními.

Fotky

Funkce Fotografie „Živý text“ umožňuje uživatelům zvýrazňovat a vybírat text v obrázcích. Živý text funguje také v jiných aplikacích, jako jsou ‌Apple News‌. V systému iOS 15‌ se nově také zobrazí fotografie při vyhledávání přes Spotlight a do pamětí ‌Fotografie‌ lze integrovat skladby Apple Music. Mixy paměti jsou synchronizovány s videem a obrázky a uživatelsky konfigurovatelné pomocí inteligentně vybraných skladeb z aplikace ‌Apple Music‌.

Peněženka

‌IOS 15‌ přináší do Peněženky klíče, včetně firemních odznaků, klíčů od hotelových pokojů a klíčů pro chytré domácí zámky. Peněženka nyní také podporuje identifikační karty. Uživatelé jednoduše mohou své ID přidat do aplikace Peněženka.

Počasí

Počasí nyní obsahuje zcela nový design, mapu v aplikaci s vysokým rozlišením a nové animace na pozadí. Nový design se mění podle podmínek.

Mapy

Mapy obsahují pohled na zeměkouli a mnohem podrobnější 3D zobrazení ve městech. K dispozici jsou nové podrobnosti o silnici, které pomáhají řidičům ve městech, a další informace v zobrazení veřejné dopravy. Mapy vás nyní automaticky sledují během trasy veřejné dopravy a mohou vás upozornit, kdy máte vystoupit, a nabídnout podrobnější informace o směru.

Další funkce

‌IOS 15‌ také obsahuje hlasové vyhledávání v Safari, přetahování mezi aplikacemi, nové oblečení Memoji a bohatší kontaktní karty ve Spotlightu.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články