Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Apple představil vylepšený iPad 2021. Jaké nabízí novinky?

Napsal

dne

Přestože iPady nejsou z hlediska využití pro každého, rozhodně si zaslouží určitou pozornost a je třeba ho postupně vylepšovat. Právě tablet získává v posledních letech své uplatnění zejména v odvětví umění a vzdělávání, ale i v domácnostech, jako skvělý pomocník pro každou aktivitu. Oproti předchozí generaci nabízí letošní novinka (označení zřejmě 2021, nebo Basic) vylepšený procesor A13 Bionic, který nabízí až o 20% rychlejší výkon v CPU, GPU a Neural Engine. Jak uvádí dostupné zprávy, v porovnání s nejprodávanějším Chromebookem je až 3x rychlejší, přičemž oproti běžným tabletům s Androidem dokonce až 6x.

A13 přináší výkon, který uživatelé potřebují. Vylepšený procesor obrazového signálu přináší lepší fotografie. Těšit se můžeme také na vylepšenou přední kameru, která nově nabídne 12MP ultra široký s 122º zorným polem s Center Stage. Říkáte si, co tato funkce znamená? Center Stage automaticky detekuje lidi a přesune rámeček, aby je následoval. Funguje v aplikacích FaceTime, Zoom a dalších video. Nechybí samozřejmě ani podpora True Tone displeje, který upravuje teplotu barev tak, aby odpovídala vašemu prostředí. Udržuje kompatibilitu s příslušenstvím, včetně Apple Pencil první generace.

Dodává se společně se systémem iPadOS 15 a všemi jeho novými funkcemi. Co se týká prodejní ceny, tento model v základní konfiguraci s úložištěm 64GB (dříve 32GB) začíná na částce 329 $, přičemž pro studenty a učitele bude vycházet o 30 dolarů méně. K dispozici bude celkem ve dvou různých barvách, konkrétně ve vesmírně šedé a stříbrné variantě. Co se týká designu, tvar a rozměry zůstávají úplně stejné, ostatní parametry kromě výše zmíněných tedy nedostaly žádné vylepšení. Pokud si ho předobjednáte dnes, dorazí vám nejpozději v průběhu příštího týdne. K zakoupení bude již po skončení konference prostřednictvím tohoto odkazu.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články