Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple představil svůj vlastní počítačový čip M1. Jaké nabízí parametry?

Napsal

dne

Na dnešní mediální konferenci společnosti Apple jsme se konečně dočkali dlouho očekávaného procesoru, který bude součástí nových počítačů Mac. O tom, že se kalifornský gigant chystá vydat svou cestou mobilních procesorů vlastní výroby jsme se dozvěděli již v polovině letošního roku, na vývojářské konferenci WWDC 2020. Oficiální označení je však poněkud jiné, než spekulovaný Apple A14X. Apple svůj nový procesor se skvělým výkonem a dalšími jedinečnými vlastnostmi označuje jako Apple M1 a má opravdu co nabídnout. Bližší informace sdělil John Ternus, hlavní hardwarový inženýr tohoto projektu.

M1 přináší obrovský skok ve výkonu a transformuje počítače Mac na zcela jinou třídu produktů. Veškeré komponenty, jako CPU, GPU, Cache sdílejí 5nm výrobní technologii, stejně jako nový iPhone 12, přičemž obsahuje neuvěřitelných 16 miliard tranzistorů. Jak uvedl John Ternus, jedná se o nejrychlejší 8jádrový procesor (z toho čtyři úsporná), který kdy Apple vytvořil. Novinka přinese do osobních počítačů špičkový výkon a delší výdrž baterie díky zvýšené úspoře energie na jádro, čímž pozvedne výkonnostní efektivitu práce. Právě představený procesor M1 je vybaven řadičem pro porty Thunderbolt / USB 4. Tato nová generace bude součástí počítačů MacBook Air 2020 a vylepšeného Macu mini 2020.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články