Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple představil očekávaný iPadOS 15. Jaké novinky nabízí?

Napsal

dne

Na dnešní prezentaci WWDC 2021 společnost Apple představila novou verzi iPadOS – iPadOS 15. Jednou z hlavních inovací v iPadOS 15 je schopnost umisťovat widgety na libovolnou plochu kdekoli na obrazovce pomocí galerie widgetů, kde byly přidány nové widgety, jako je aplikace Soubory, Apple TV a další. Kromě toho společnost Apple přidala do iPadOS Knihovnu aplikací – stejnou, kterou oznámila již v iOS 14 pro iPhone. Celkově je však inovací opravdu málo…

Co je nového v iPadOS 15

Apple přepracoval nabídku multitaskingu v iPadOS 15. Například můžete rychle minimalizovat aplikaci ve Split View a spustit další aplikaci a umístit dvě okna na stejnou obrazovku. Současně program automaticky pochopí, kterou aplikaci právě používáte, a učiní ostatní okna sekundárními.

iPadOS 15 také umožňuje efektivnější práci s poznámkami – například označte kolegy nebo přátele přímo v poznámce a přidejte značky, abyste poznámku rychle našli. Nová funkce „Krátké poznámky“ vám umožňuje rychle vytvořit poznámku bez otevření aplikace se stejným názvem, ale pomocí malého okna pomocí klávesnice nebo Apple Pencil. V budoucnu lze toto okno vyvolat v jakékoli jiné aplikaci a přidat tam text z vytvořené poznámky.

iPadOS 15 přidává také novou funkci automatického překladu a textovou interakci s Apple Pencil. Zajímavější novinkou bylo vytvoření skutečných aplikací na iPadu pomocí Swift Playgrounds, jejichž kód je rozpoznán i v Xcode. Nyní můžete vytvářet aplikace pro iPhone a iPad přímo na iPadu.

Nové funkce iPadOS 15

IPadOS 15 přináší také hlavní funkce ze systému iOS 15. Hovory FaceTime na iPadu nyní podporují prostorový zvuk pro realističtější a přirozenější zvuk. Hlasová izolace umožňuje vašemu hlasu ovládat hluk pozadí a mikrofon zachytí více zvuku než dříve. FaceTime také představuje režim Portrét, který rozostří pozadí, abyste se mohli soustředit na svůj obličej.

Kromě toho společnost Apple oznámila novou funkci SharePlay pro FaceTime, která umožňuje lidem sdílet média – hudbu, filmy a další – během skupinového hovoru. SharePlay bude využívat funkce iOS, jako je obraz v obraze, iMessage a další k bezproblémové práci na více zařízeních současně.

Nová aktualizace pro iPadOS také obsahuje nové nástroje, které vám pomohou soustředit se na práci nebo zábavu, například aktualizovaná oznámení, která lze snáze identifikovat, a část Přehled oznámení, která uvádí oznámení podle priority. Můžete také přizpůsobit, která oznámení se budou zobrazovat v různých časech dne, což vám umožní oddělit pracovní a osobní oznámení. Všechna tato nastavení se synchronizují napříč zařízeními Apple.

Na jedné straně iPadOS 15 přinesl některé zajímavé funkce, ale bylo to to, co uživatelé očekávali? IPad Pro s napájením M1 je stejně výkonný jako nejnovější iMac, MacBook Air, 13palcový MacBook Pro a Mac mini od Apple. Jejich vydání jen podpořilo volání po Apple, aby z iPadOS udělal platformu, která dokáže správně využít veškerou tuto sílu pro ty, kteří se snaží používat zařízení jako náhradu notebooku. Nakonec Apple v zásadě neudělal nic, aby odstranil softwarová omezení iPadOSu, která brání tomu, aby byl iPad stále funkčnější.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články