Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple představil nový iPad Pro s obrazovkou miniLED, čipem M1 a 16 GB RAM

Napsal

dne

Při sledování včerejší konference jsme netrpělivě čekali, který produkt z nabídky nabídne nejnovější procesor M1. Stalo se nemožné a Apple vybavil iPad Pro tímto extra výkonným čipem, za který se v Cupertinu rozhodně nemusí stydět. Tímto vylepšením posunula kalifornská společnost svůj tablet na kvalitativně novou úroveň.

Vybavením iPadu Pro procesorem M1 společnost Apple prokázala, že již nerozlišuje mezi počítači a tablety. Pokud je dříve v Cupertinu zcela jasně oddělili, nyní v hardwaru jde o jedno a stejné zařízení. Co je nový iMac, co je MacBook Pro, co je iPad Pro. Ano, s největší pravděpodobností jsou založeny na různých verzích M1, ale skutečnost, že Apple označuje procesor stejným jménem, ​​říká hodně. Integrace M1 poskytlo iPadu Pro 50% zvýšení výpočetního výkonu oproti modelu předchozí generace, který byl poháněn procesorem A12Z Bionic. To zní dobře. Ale ve srovnání s iPadem první generace je neskutečné, kam se technologie posunuly. Síla nového produktu převyšuje výkon debutového tabletu Apple 1 500krát. Je to neuvěřitelná představa a koneckonců uplynulo jen 10 let.

Rozbalený 2. obrázek v galerii

iPad Pro je profesionální počítač, i když s dotykovou obrazovkou. Proto se spoléhá na velké množství vnitřní paměti. Nyní bude k dispozici verze s 2 TB úložištěm. Ale to není ta nejlepší věc. Od této chvíle Apple začal odhalovat množství RAM, které bude mít nový iPad Pro až 16 GB. To je přesně úroveň MacBooku Air a MacBooku Pro. Ale s nimi ve stejné řadě nyní stojí nový tablet. A co Lidar? S jeho pomocí můžete fotografovat ve tmě, vytvářet portréty, zvyšuje rychlost a přesnost automatického zaostřování a také umožňuje fotografovat na zeleném pozadí, nahrazovat virtuální pozadí v reálném čase nebo přidávat do rámečku virtuální objekty . V zásadě je to skvělé, ale běžní uživatelé tuto technologii nevyužijí na maximum.

Displej nabízí vylepšení, které vás potěší I přestože se jedná stále o Liquid Retina XDR, ale už ne IPS. Nyní Apple používá technologii miniLED pro produkci matic. To umožnilo zpřísnit kvalitu barevného podání, zvýšit hustotu pixelů a zvýšit maximální jas. Nyní je to 1000 nitů na svém vrcholu. Ano, je to stále méně, než vydává iPhone 12 při zobrazování obsahu HDR, ale není to špatné. A také přinesli 5G. Nyní bude tablet schopen pracovat v sítích páté generace tam, kde jsou. Pro USA je k dispozici samostatná verze s podporou milimetrového standardu sítí páté generace. Je to indikováno speciální anténou na boční straně tabletu. Ačkoli sítě 5G nejsou k dispozici ve všech zemích, tablety s ultravysokorychlostním internetem budou k dispozici na všech trzích.

Základní verzi iPadu Pro 2021 v Česku lze koupit za 22990 Kč (11-palcový model) s kapacitou úložiště 128GB. Větší model s úhlopříčkou 12,9-palce pak vychází v základní sestavě na 30990 Kč a za nejvyšší model Wi-Fi + Cellular a úložištěm 2TB si připravte 61790 Kč. Ano, není to zrovna levná záležitost, nicméně mějte na paměti, že se jedná o téměř plnohodnotný počítač, který Apple nabízí za srovnatelné peníze. IPad Pro 2021 se začne prodávat ve druhé polovině května. O vlnách nebylo nic řečeno, takže s největší pravděpodobností bude vydání probíhat současně ve všech – nebo alespoň ve většině – zemích světa.

Rozbalený 1. obrázek v galerii

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články