Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple představil MacBook Air 2022 s procesorem M2. Dokáže překvapit?

Napsal

dne

Apple po dvouletém cyklu přepracoval svůj MacBook Air, který svou výbavou a zpracováním stále patří do kategorie základní úrovně. I přestože se nevyrovná profesionálním strojům, zvýšil jeho výkon pomocí nového procesoru M2 a přidal zářez z MacBooku Pro. Na své keynote WWDC 2022 Apple oznámil druhou verzi vlastního procesoru Apple Silicon, přičemž si premiéru užije právě zmíněný MacBooku Air. Nejoblíbenější notebook společnosti Apple byl mezi prvními modely vydanými během dvouletého přechodu společnosti od procesorů Intel, ale jeho vnější design byl fyzicky stejný jako u předchůdce. Tento vnější design byl poprvé představen v roce 2018 a znamenal třetí významnou iteraci MacBooku Air. Nyní je tu čtvrtá verze se zbrusu novým designem, který si zachovává štíhlost, ale ztrácí známou zúženou přední hranu. I tak je stále tenký 11 mm.

Absence zkoseného okraje znamená, že úhel psaní již není lepší než u MacBooku Pro. Mělo by to však také znamenat, že nový MacBook Air má dostatečnou ventilaci, aby mohl běžet na nejvyšší výkon po delší dobu. Výběr portů byl aktualizován se dvěma porty Thunderbolt spojenými konektorem pro sluchátka s podporou vysokoimpedančních sluchátek a MagSafe pro nabíjení. Pokud potřebujete více, můžete použít dva porty USB-C, které jsou součástí nového napájecího adaptéru. Důležité je také poznamenat, že tato nová generace bude podporovat možnost připojení dvojice externích monitorů. Změny výkonu zahrnují také schopnost rychlého nabíjení, které dokáže dosáhnout 80 procent za pouhých 20 minut.

Liquid Retina Display je nyní 13,6palcový panel s podporou miliardy barev a schopným jasu až 500 nitů. Nahoře je 1080p FaceTime HD kamera, doplněná dvojnásobným výkonem při slabém osvětlení než nabízel předchozí Air. Přechod na menší rámečky logicky znamená, že je přidán zářez, který byl představen u 14palcového MacBooku Pro a revidovaném 16″ MacBooku Pro.

Celkově je zde více portů než u předchozího modelu. A stejně jako 24palcový iMac, i nový MacBook Air nyní přichází v řadě barev: stříbrná, vesmírně šedá, hvězdná a půlnoc. Apple uvede na trh M2 MacBook Air v červenci, počínaje 1 199 dolary. Verze založená na M1 zůstává na stejné částce a bude začínat od 999 $.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články