Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple představil iPhone 13 Pro & iPhone 13 Pro Max. Jaké nabízí vylepšení?

Napsal

dne

Ten, kdo se těšil na letošní novinku v podání iPhonů 13 Pro a 13 Pro Max bude po určitých stránkách rozhodně jásat nadšením. Společnost Apple představila na své první, podzimní konferenci královskou řadu smartphonů, kterými bude udávat své konkurenci správný směr, obzvlášť po stránce fotografických výstupů. Pojďme se společně podívat na základní rozdíly a důvody, proč se vyplatí upgradovat na nejnovější model.

Už na první pohled se liší oproti “dvanáctkám” poměrně výrazným zmenšením výřezu v displeji – podstatný vliv hraje zmenšení komponent, který se v tomto prostoru skrývají společně s přesunem hovorového reproduktoru do rámečku telefonu. Díky této úpravě tak budou mít uživatelé k dispozici více zobrazovacího, ale taktéž ovládacího místa při zachování stávajících – tedy 6,1″ a 6,7″ – úhlopříček, což jistě potěší.

Co se týká dalšího vylepšení, Apple se rozhodl u prémiových modelů použít LTPO panel, který využívá od roku 2019 třeba i u Apple Watch Series 5 a který mu u nich umožňuje provozovat Always-on. Proč je to tak důležité? Nové iPhony budou nabízet proměnlivou obnovovací frekvenci podle toho, co na telefonu děláte. Její rozsah se bude pohybovat od 10 do 120 Hz. Díky tomu by tak měl být pohyblivý obsah zobrazovaný na iPhonech zobrazován daleko plynuleji než tomu bylo doposud, třeba jak to známe na iPadu. LTPO technologie by měla být zároveň velmi úsporná na energii. Solidně se zlepšil i jas – ten je nyní až 1000 nitů, což je nárůst o 20 %, než nabízeli loňské modely.

Pokud se rozhodnete pořídit si tento kousek, pak vás překvapí i složení barev – dorazí v modré, šedé, stříbrné a zlaté, samozřejmě pak s ocelovým rámečkem a skleněnými zády. Za zmínku stojí rozhodně vylepšené fotoaparáty, kdy lze jejich kvalitu označit jako dechberoucí. K dispozici je totiž například 77milimetový teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem. Širokoúhlý fotoaparát disponuje světelností 1,5, ultraširokoúhlý pak 1,8 s podporou makro focení. Velkého upgradu se dočkal taktéž noční režim, který je daleko kvalitnější než tomu bylo u předešlých generací iPhonů. O dokreslení fotografií se pak postará vylepšený Smart HDR, který složí pořízené fotografie do jedné.

U videa nechybí podpora Dolby Vision HDR – v tomto směru si tedy Apple rozhodně s novými iPhony vyhrál a slušně obstojí také u profesionálních filmařů. Co se týká dalších technických informací, letošní novinky pohání procesor Apple A15 Bionic vyrobený vylepšenou 5nm technologií. Ten Apple doplnil GPU s pěti jádry, které by mělo být nejvýkonnější ve smartphonech vůbec. Z hlediska CPU i GPU by měl být telefon o 50 % rychlejší než většina konkurence. Potěší také vylepšená výdrž baterie o 1,5 hodiny (Pro Max pak až o 2,5 hodiny) – kapacita baterií prozatím není známa. Tyto výše uvedené modely bude možné zakoupit v kapacitách od 128GB až po ohromující 1TB variantu, přičemž předobjednávky začnou jí již tento pátek a k prvním majitelům se dostane nejdříve 24. září.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články