Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple představil iPhone 12. Jaké novinky tento model nabízí?

Napsal

dne

Dlouho očekávaná konference konečně přinesla své ovoce. Na dnešní mediální konferenci Keynote, kterou musela společnost Apple odložit o více než měsíc, než se původně očekávalo představila vlajkový model pro letošní rok. Už v prvním odstavci musíme potvrdit, že všechny spekulace odpovídají reálnému zařízení, ať už se jedná o ploché hrany, dvojitý fotoaparát, nebo barevné složení. Pojďme se společně podívat na to, čím nás tato novinka dokáže překvapit.

Letošní iPhone 12 nabízí zcela nový formát použité antény kolem hliníkového rámu pro dokonalý příjem signálu a vsází na 6,1palcový Super Retina XDR displej s rozlišením 2532×1170 pixelů a menším ohraničením. Je třeba poznamenat, že Apple použil daleko odolnější sklo od společnosti Corning, které je mnohem silnější než u předchozích modelů. Podle informací, které byly sděleny na konferenci je až 4x menší pravděpodobnost, že se při pádu displej rozbije. Vybrat si můžete celkem z pěti různých barevných variant, konkrétně černé, bílé, červené, zelené a modré.

Vzhledem k tomu, že tento model nabízí taktéž podporu sítí 5G, bylo mu věnováno poměrně dost času. Tato technologie nabídne vysokou přenosovou rychlost, konkrétně 4,0 Gb / s v ideálních podmínkách a 1 Gb / s v typických podmínkách na Verizonu. Je tedy prozatím spíše nepravděpodobné, že se stejné rychlosti dočkáme také u našich operátorů. Nicméně pokud se telefon nebude moci dostatečně k této síti připojit, nebo ji nebudete využívat, v rámci režimu Smart Data se automaticky přepne na LTE, aby došlo k úspoře baterie, v případě potřeby se zpětně přepne na rychlejší síť.

Jak se dalo očekávat, nejnovější iPhone nabízí výkonný procesor Apple A14 Bionic, který byl mimochodem v minulém měsíci integrován také do iPadů. Jedná se o 6jádrový čip, který je nejrychlejší ze všech smartphonů, v porovnání s předchozí generací nabízí zvýšení výkonu až o 50%. Modelová řada A14 Bionic postavená na 5nm procesní technologii disponuje 11,8 miliardy tranzistory, což je nárůst o 40% oproti A13 Bionic. Neurální motor na 16 jader a o 80% rychlejší než dříve. 11 bilionů operací za sekundu. Akcelerátory strojového učení jsou o 70% rychlejší. To jsou specifikace nového procesoru, který si vychutnáme u letošního modelu iPhone 12.

Dostáváme se k fotoaparátu. Jak si můžete všimnout na výše uvedených fotografiích, dočkali jsme se opět systému dvou kamer s ultra širokým 12MP fotoaparátem a novým 12MP širokým fotoaparátem s clonou f / 1.6. Ten se chlubí o 27% lepšími výsledky při slabém osvětlení. Noční režim se zlepší díky rychlejší cloně a nechybí ani optická stabilizace obrazu. Novinkou je také přidání časosběrného režimu za použití stativu. Nechybí ani možnost natáčení videa v rozlišení 4K při 60fps, nebo stupeň odolnosti IP68 do 6 metrů.

Konečně jsme se dočkali také efektivnějšího způsobu dobíjení. Apple iPhone 12 nově nabízí speciální magnetickou cívku v zadní části krytu, která slouží nejen pro snadné dobíjení, připnout si můžete třeba speciální peněženku MagSafe, nebo uchytit zařízení na držák do auta bez dalších potíží. Dostáváme se do finále a tím je obsah balení. Jak Apple uvedl na konferenci, zákazníci již mají 700 milionů sluchátek Lightning a mnoho zákazníků přešlo na bezdrátové technologie.

2 miliardy napájecích adaptérů Apple na světě plus miliardy adaptérů třetích stran. Z toho důvodu bylo rozhodnuto, že odebere tyto položky z krabice, čímž dokázal ušetřit na přepravních nákladech a krabička bude menší a daleko lehčí. Součástí bude pouze USB-C na Lightning. Tímto krokem dokáží snížit 2 miliony tun uhlíkových emisí ročně. Cena startuje za základní model na hranici 799 dolarů.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články