Sledujte nás na sociálních sítích

Všechny příspěvky

Apple představil iOS 4.3 s řadou nových funkcí

Napsal

dne

Jedna z hlavních novinek, kterou má mobilní operační systém iOS 4.3 přinést, je přístup třetích stran k funkci AirPlay, což je název pro technologii streamování videa, která se objevila v iOS 4.2. Další významnou inovací je pak funkce tzv. osobního hotspotu.

iOS 4.3 od Applu, zatím představený v beta verzi pro vývojáře, bude dostupný pro přístroje iPhone, iPod touch i iPad.

Na rozdíl od iOS 4.2, který přišel s podporou funkce AirPlay, ale jen v některých Applem již zabudovaných aplikacích, jako je Safari či YouTube, umožní iOS 4.3 vývojářům využívat AirLive i v jejich vlastních aplikacích, což rozšiřuje potenciál této technologie.

Apple dále v iOS 4.3 představuje novou sadu multidotykových gest, která mají výrazně zlepšit interakci s tablety iPad. I když je tento přístroj schopný vyhodnotit více dotyků současně, jeho operační systém byl dosud schopný využít maximálně pohybu dvou prstů k zoomování stránek či rotaci obrázků. V iOS 4.3 budou moci uživatelé iPadů (u ostatních přístrojů Applu tato funkce podporovaná nebude) využívat gesta s podporou čtyř či pěti prstů a Apple již představil příklady nových gest pro vývojáře, aby je mohli testovat. Video s ukázkou multidotykových gest můžete vidět níže:

watch?v=PJOFd_kCvoo&feature=player_embedded

Poslední významnou novinkou má být funkce osobního hotspotu. Pomocí ní by všechny smartphony a tablety Applu s iOS 4.3 měly být schopné připojit bezdrátově až pět dalších zařízení, která pak sdílí jejich prostředky pro připojení k internetu. Tato funkce ovšem bude fungovat jen v případě, že ji bude podporovat i operátor, jehož služby uživatel využívá.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články