Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple oznamuje nekomprimované skladby v Apple Music

Napsal

dne

Navzdory tomu, že se Apple již dlouho vyhýbá hudbě ve vysokém rozlišení, se nedávno v Cupertinu rozhodli změnit názor a představily nekomprimované skladby v Apple Music. Vyhlášení proběhlo ve dvou fázích. Nejprve se v aplikaci služby objevil banner s varováním, že hudba v Apple Music už nikdy nebude stejná, a nyní Apple oficiálně oznámil plány na spuštění speciální sekce, kde budou hudební skladby k dispozici v bezztrátových formátech, tj. bez komprese.

Vysoce kvalitní hudba bude oficiálně vydána na Apple Music v červnu. Apple nezveřejnil přesné datum, ale objasnil, že k tomu dojde současně s vydáním iOS 14.6, které se uskuteční v prvním měsíci tohoto léta. Právě v této verzi operačního systému našli nadšení vývojáři odkazy na skladby ve formátu hi-res na vlastní hudební platformě společnosti Apple. Jak se ukázalo, tyto odkazy nalezené v kódu iOS byly pravdivé.

Bezztrátová hudba v Apple Music

Hudba ve vysoké kvalitě v Apple Music se bude moci pochlubit nejen nedostatkem komprese, jako tradiční bezztrátové skladby. Kromě toho budou podporovat pohlcující 3D zvukový prostor. To znamená, že majitelé AirPods a Beats založených na procesorech H1 a W1 budou moci zažít všechny výhody 3D zvuku, který jim umožňuje simulovat přítomnost na koncertě a měnit zvukovou scénu v závislosti na otočení hlavy. Všechny vysoce kvalitní skladby budou k dispozici ve formátu ALAC. Jedná se o jeden z nekomprimovaných formátů skladeb, takže při použití správných sluchátek můžete dosáhnout vyšší úrovně detailů.

Charakteristickým rysem těchto skladeb je odlišnost různých nástrojů použitých k vytvoření melodie. Je pravda, že pokud používáte dodaná sluchátka EarPods nebo jiná sluchátka do uší stejné cenové kategorie, bude pro vás poslech skladeb ve vysoké kvalitě dávat minimální mysl.

Ne všechna zařízení Apple navíc podporují přehrávání těchto stop. Zde je seznam těch, jejichž majitelé se mohou spolehnout na bezztrátové:

  • iPhone 7 a novější
  • iPad Pro 12,9 ″ (3. generace) a novější
  • iPad Pro 11 ″ (1., 2. a 3. generace)
  • iPad (6. generace) a novější
  • iPad Air (3. generace) a novější
  • iPad mini (5. generace) a novější
  • MacBook Pro (2018) a novější
  • HomePod (oba modely)
  • Apple TV 4K (při připojení k televizoru s Dolby Atmos)

Kolik stojí předplatné skladeb ALAC v Apple Music

Kvalitní stopu od normální stopy můžete odlišit pomocí ikony Dolby Atmos. Celkově Apple očekává převod více než 75 milionů skladeb z Apple Music do formátu hi-res. To jsou obecně všechny kompozice, které jsou nyní na webu. Není však jasné, zda budou všechny k dispozici k poslechu po vydání iOS 14.6, nebo bude služba naplněna postupně. Ale ať je to jakkoli, je známo, že uživatelé za to nebudou muset platit navíc. Do standardního předplatného budou zahrnuty vysoce kvalitní skladby, jejichž cena zůstane stejná: Studentský tarif (69 Kč měsíčně), Individuální tarif (149 Kč měsíčně), Rodinný tarif (229 Kč měsíčně).

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články