Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

WWDC 2020: Apple oznámí přechod na své vlastní procesory.

Napsal

dne

Téměř vše, co si myslíme, že víme o nadcházejícím přechodu Maců na ARM, je fáma. Apple má stále příležitost, s přijatelnými ztrátami, to neoznámit na virtuální tiskové konferenci 22. června. Před patnácti lety, 6. června 2005, se rozhodl Steve Jobs přejít na Intel. Apple ale plánuje provést změnu.

Mac s PowerPC byly oficiálně podporovány až do roku 2011 (přechod na Intel skončil v roce 2006). Předpokládalo se, že nejdříve Apple uvolní jeden nebo dva ARM-Mac (například oživí MacBook a nazve jej iBook), a poté, po dvou nebo třech letech, zůstanou pouze ARM-Mac.

Plánuje se dokončení přechodu na ARM na konec roku 2021. Během této doby musí nejen navrhovat, ladit a uvolňovat Mac s jinými procesory uvnitř, ale také pomáhat vývojářům třetích stran zvyknout si na nové prostředí.

Apple přemýšlel o možném rozchodu s Intelem již v roce 2014, kdy dříve spolehlivý „čipový vývojový a výrobní stroj (Intel)“ neočekávaně neprošel v oznámeném časovém rámci na 14 nm technologii. Dva roky před událostmi v roce 2012, společnost vydala Apple A6 / A6X, první čipy svého vlastního designu.

V roce 2006 se společnosti Apple podařilo přejít na Intel v rekordním čase až s neuvěřitelnou lehkostí vzhledem k tomu, že kromě obvyklého systému Mac OS X (jak byl MacOS nazýván). Od roku 2016 jsou verze systému, aplikací a utilit, které jsou jeho součástí, a vývojové nástroje udržovány v aktuálním a provozním stavu.

V letošním roce se očekává uvedení nového systému A-chip Apple A14 navrženého pro všechny typy iPhone 12 všech typů. Pro nový iPad Pro vyvíjí Apple vylepšenou úpravu tabletu, se stejnými procesory uvnitř (pouze s větším počtem jader), Apple A14X. A další vylepšené úpravy budou navrženy pro počítače s některými dalšími označeními písmen – ale na stejném základě. O Apple A14 se říká, že má tři modifikace. Zdá se, že v roce 2021 bude mít Apple A15 ještě více možností. A15 je již v provozu a informace o něm ukazují jako pravdivé.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články