Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple opět láme rekord v tržbách. Jaké jsou výsledky?

Napsal

dne

Jak jsme vás již předem informovali, společnost Apple se chystala tento týden oficiálně oznámit své finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí. Na první letošní reportovací konferenci jsme se dozvěděli o příjmech, které se podařilo Applu vydělat. Podle předchozích názorů odborníků, kteří firmě předpovídali pokles zisků se v Cupertinu opět nezastavili. Dosáhli totiž opravdu rekordních výdělků v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Rozdíl byl navíc celých 9 %, což je mimořádně vážný nárůst.

„Rekordní výsledky, kterých jsme dosáhli v tomto čtvrtletí, jsou důkazem neúnavného zaměření společnosti Apple na inovace a naší schopnosti vytvářet ty nejlepší produkty a služby na světě. Jsme rádi, že vidíme odpovídající reakci našich zákazníků na to, co děláme.“ řekl Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple, v rozhovoru s investory.

Tržby Applu za druhé čtvrtletí roku 2022 činily 97,3 miliardy USD , neboli 1,52 USD na akcii, oproti 89,6 miliardám USD o rok dříve. Výsledkem bylo, že její celkové příjmy byly ještě vyšší, než očekávali analytici. Průměrně předpovídali tržby Applu na úrovni 93,9 miliardy a už tak by bylo cool, kdyby se předpověď naplnila. Cupertino ale šlo ještě dál. Hlavním zdrojem příjmů Applu je stále prodej smartphonů. Pravda, jestliže před rokem přinesly firmě 53,5 % celkových výdělků, nyní jejich podíl klesl na 52 %. Ale služby vzrostly z 18,9 na 20 %, Mac – z 10,2 na 11 %, a nositelná elektronika a zařízení pro mnoho domácností – z 8,7 na 9 %. Byli to oni, kdo kompenzoval Apple za pokles poptávky po iPhone, který lidé začali používat otřepaně déle.

Navzdory skutečnosti, že mnoho uživatelů snížilo pravděpodobnost aktualizace na nové iPhony, počet lidí, kteří přecházejí z Androidu na iOS, výrazně vzrostl. Tim Cook zdůraznil, že přeběhlíci si v zásadě vybírají iPhone 13, protože poskytuje nízkou bariéru vstupu, ale zároveň nabízí všechny vlajkové funkce, z nichž mnohé nejsou dostupné na chytrých telefonech konkurence. Kolik zařízení Apple přesně prodal po kusech, není oficiálně známo. V určité chvíli se společnost rozhodla tyto informace nezveřejňovat a označila je za citlivé. Je zřejmé, že důvodem byl pokles kvantitativních prodejů, který můžeme vidět na poklesu celkového podílu smartphonů na tržbách Apple. Přesto uživatelé začali více nakupovat jiné zboží a služby, a proto není důvod hovořit o stagnaci.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články