Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple oficiálně představil vyhledávací nástroj AirTag

Napsal

dne

Navzdory nekonečným diskuzím, zda se v budoucnu někdy dočkáme lokalizačního zařízení s označením AirTag nás včera Apple přesvědčil. Na své mediální konferenci pořádané virtuálně v Apple Parku opravdu představil vyhledávač, který nemá konkurenci. Původně se očekávalo, že Apple nahradí svůj projekt otevřeným ekosystémem a nabídne možnost zapojit se do projektu i ostatním výrobcům, což se nakonec nestalo. AirTag vypadá přesně tak, jak předpovídaly nejrůznější úniky ze zahraničí. 

Je to malá zaoblená „pilulka“ s bílým povrchem a kovovým podkladem. Je zřejmé, že se jedná o kryt, pod kterým je skrytá baterie CR2032. Přesně ty samé, mimochodem, zajišťují fungování inteligentních přepínačů, například od Xiaomi. Obecně lze říci, že vlastní sledovač – kromě samotné skutečnosti jeho vydání – je stěží překvapivý. Nejen, že to vypadá, jak předpovídaly úniky, ale také nabízí všechny stejné funkce, o kterých mluvili zasvěcenci a likéry:

  • Srdcem AirTag je Ultra Wideband, stejná technologie bezdrátové výměny dat, kterou najdete ve všech nových iPhonech a Apple Watch;
  • Ultra Wideband bude zodpovědný za přesnější určování polohy při hledání AirTag, přičemž uživateli bude pomocí audiovizuálních pokynů na obrazovce iPhone indikovat aktuální polohu trackeru;
  • AirTag bude možné vyhledat pomocí aplikace Najít moje, která je předinstalována ve všech iPhonech;
  • AirTag je přizpůsobitelné příslušenství, které lze vygravírovat, aby bylo snazší jej rozlišit, a lze jej umístit do malého pouzdra s kroužkem na konci pro snadné připevnění ke klíčům nebo jiným předmětům.

Je obzvláště skvělé, že se Apple postaral o bezpečnost svých zákazníků. Společnost AirTag vyhledává položky, ale ne uživatele, tvrdí společnost. Uživatelé proto budou mít příležitost sledovat sledovače jiných lidí a v případě potřeby je deaktivovat, pokud je sledují. Je pravda, že možnost kontaktovat majitele zjevně nebyla poskytnuta.

Rozbalený 3. obrázek v galerii

Prodej AirTag začíná za týden, 30. dubna. V Česku zaplatíme za tento tracker 890 Kč za jednu kopii a 2990 Kč za sadu čtyř. To znamená, že Apple nám dává jasně najevo, že AirTag je komplexní gadget, který je s největší pravděpodobností třeba používat ve spojení s ostatními. To je logické. Jeden sledovač zavěsíte na klíče, druhý si dáte do tašky a třetí schováte do kufru, který odbavíte jako zavazadlo. Zvyšování nákladů na AirTag je však celkem jednoduché. Vše, co musíte udělat, je koupit příslušenství, které Apple nabízí.

Některé z nich jsou ještě dražší než samotný tracker. Kožené doplňky, které proměňují lokalizátor v klíčenku, mohou stát více než samotný AirTag. Konkrétně samotné kožené poutko v sedlově hnědé barvě na klíče stojí 1.190 Kč Nejnovější gadget od Applu vyžaduje iPhone SE, iPhone 6s nebo novější anebo iPod touch (7. generace) s iOS 14.5 a novějším nebo iPad Pro, iPad (5. generace nebo novější), iPad Air 2 nebo novější anebo iPad mini 4 nebo novější s iPadOS 14.5 nebo novějším.

Rozbalený 4. obrázek v galerii

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články