Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple oficiálně představil iPhone SE 2020. Možná vás vůbec nepřekvapí.

Napsal

dne

Možná už jste tomu sami nevěřili. Po dlouholetém spekulování, zda společnost Apple představí nástupce pro legendární modely iPhone 5S a SE jsou u samotného konce. Během dnešního dne totiž kalifornský gigant oficiálně představil letošní novinku, která si zachovala původní označení. Jedná se v podstatě o cenově dostupný model, který má rozhodně co nabídnout, Kromě dlouhé výdrže a výkonného procesoru je to třeba pořizovací cena. Čtěte dál…

Některé zklame, jiné mile potěší. Nový iPhone SE nabízí z konstrukčního hlediska téměř totožné rozměry a vlastnosti, jako populární model iPhone 7 nebo iPhone 8. Designéři tedy vycházeli z existujících konceptů již prodávaných telefonů, přičemž se u této novinky soustředili především na hardware a samotnou výbavu. Dlouhá léta se  také spekulovalo nad tím, jak se vlastně bude low-end edice jablečného telefonu jmenovat. Kromě variant iPhone 9 či iPhone SE 2. generace jsme se dočkali „jednoduchého“ SE jenž nese v podtitulcích katalogů pouze rok vydání, tedy 2020.

iPhone SE 2020 disponuje LCD displejem o velikosti 4,7-palce, jenž si zachoval hardwarové tlačítko a zabezpečovací technologii Touch ID. S tím tedy souvisí větší horní a dolní rámečky bez TrueDepth senzoru, které už nejsou v dnešní době tolik populární. Rámeček pak doplňují hliníkové hrany a zadní stranu skleněná záda s podporou bezdrátového dobíjení. Co se týká vnitřních komponentů, celé zařízení pohání moderní procesor Apple A13, tedy stejná generace, jako u posledních modelů iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

Pokud jde o bezdrátové připojení, iPhone SE nabízí „gigabitový“ LTE, dále Wi-Fi 6. generace a Bluetooth 5.generace. Stejně jako jiné moderní iPhony podporuje duální eSIM, což umožňuje uživatelům mít na stejném zařízení více telefonních čísel. Letošní novinku je možné předobjednat 17. dubna na stránkách Applu, přičemž k prvním majitelům dorazí o týden později. Startující částka v USA je 399 USD, tedy v přepočtu necelých deset tisíc korun. Na českém e-shopu očekáváme cenu přibližně o 20% vyšší v závislosti na velikosti úložného prostoru. K dispozici bude standardně ve variantách – 64, 128 a 256 GB, přičemž si můžete vybrat celkem ze tří různých barev, Černá, bílá a červená (Product) RED.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články