Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple odstranil přihrádku na SIM kartu u všech modelů iPhone 14

Napsal

dne

Slyšeli jste o tom, že se společnost Apple chystá v letošním roce ukončit podporu běžných SIM karet u svých iPhonů? Na dnešní konferenci Far Out, která se opět pořádala v on-line formátu jsme se o tom přesvědčili. Podle nejnovějších a oficiálních informací se nebudou na území Spojených států prodávat iPhony 14 se zásobníkem na fyzickou kartu. Spoléhat se budou právě výhradně na technologii eSIM.

Apple představuje iPhone 14 Pro s novým výřezem a Always-On

eSIM je digitální SIM karta, která uživatelům umožňuje aktivovat mobilní tarif, aniž by museli používat fyzickou nano-SIM kartu. Dostupnost eSIM se rychle rozšiřuje, ale tato technologie stále není dostupná ve všech zemích, což vysvětluje, proč modely iPhone 14 zůstanou zatím dostupné se zásobníkem na SIM kartu mimo USA. Na území České republiky tato situace prozatím neplatí, nicméně u vybraných operátorů můžete využít možnosti aktivace druhého čísla, které funguje na tomto principu. Apple podporuje eSIM spolu s fyzickými SIM kartami již od odelů iPhone XS, XS Max a XR. Využít stejných služeb můžete také u iPadu a Apple Watch s mobilními daty. Jak poznamenává CNET, loňský iPhone 13 dokonce umožňoval aktivaci více eSIM karet najednou.

Před několika měsíci zpráva Wall Street Journal ukázala, že technologie eSIM se stala populární v Evropě a Asii, kde mají spotřebitelé tendenci přecházet mezi předplacenými paušály, aby získali nejlepší dostupný datový balíček. Dokonce i v USA, kde lidé obvykle zůstávají u jednoho operátora, se tři hlavní poskytovatelé také připravují na tuto bezkartovou budoucnost. WSJ připomnělo, že s loňským iPhonem 13 přestal Apple do krabice zahrnovat fyzické SIM karty, zatímco někteří výrobci Androidu dokonce přestali fyzické SIM vůbec podporovat.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články