Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple nedodává nabíječku a sluchátka také u iPhone SE 2020 a iPhone 11.

Napsal

dne

Jedním z nejkontroverznějších rozhodnutí, která Apple po představení iPhonu 12 učinil, bylo to, že společnost již nebude dodávat v balení sluchátka EarPods a napájecí adaptér. Jak vysvětlil Apple, bylo to provedeno za účelem snížení množství plastů na světě a snížení zátěže pro životní prostředí (plast je známý svými ničivými vlastnostmi). Ale také to pomůže snížit „zatížení“ letadel, jelikož se krabic na paletu vejde o hodně více. Možná si říkáte, že se to týká pouze letošních modelů, nicméně rozsah dodávky postihuje také modely iPhone 11, iPhone XR a iPhone SE 2020.

Obsah balení iPhone 11

Apple odstranil sluchátka a napájecí adaptér z iPhone 11, iPhone XR a dokonce i z iPhone SE druhé generace, nejen z nových iPhonů. Odpovídající potvrzení najdete přímo na webu Apple. Nyní, když si vyberete i starý iPhone, který je stále v oficiálním prodeji, v balení je uveden pouze samotný telefon a nabíjecí kabel. Který však byl také aktualizován – nyní je to USB-C – Lightning. Na jedné straně nyní budou moci majitelé i starých iPhonů připojit svá zařízení k MacBookům bez adaptérů, což uživatelé tak chtěli, nicméně pokud chtějí nabíjet ze sítě, pak si musí dokoupit adaptér. Jak zjistit, že se jedná o variantu bez nabíječky a sluchátek?

Je to vlastně velmi snadné – boxy pro iPhone s novým balíčkem jsou znatelně nižší a menší než ty současné, takže si je nemůžete splést. Vypadají spíše jako drahé obaly z ochranného skla, protože Apple již nemusí přidělovat místo napájecímu adaptéru a sluchátkům. Je zřejmé, že ve skladech prodejce stále existují iPhony se starou dodávkou, ale je lepší si tento bod před nákupem vyjasnit.

Proč se tak nyní Apple rozhodl učinit? Náklady na dopravu společnosti Apple se ale sníží o miliony dolarů. Samozřejmě můžeme také zmínit, že to umožní použití méně letadel (což je také dobré pro životní prostředí), ale to vše samozřejmě způsobí značné nepříjemnosti. Alespoň první 2-3 roky, určitě, dokud nebude mít každý USB-C k nabíjení. Co si o tom myslíte?

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články