Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple naznačuje, že iPhone 13 bude mít 120Hz obrazovku

Napsal

dne

Na internetu se opět začínají objevovat nejrůznější spekulace o chystaném modelu iPhone 13, který bude představen na podzimní konferenci Keynote. Přestože zatím není známo, zda se bude držet současného designu s ostrými hranami a jaký hardware vůbec nabídne, podle vývojáře Ryana Jonese se chystá integrovat poměrně zajímavou novinku. Jak uvádí ve svém posledním příspěvku, Apple by mohl použít obrazovky LTPO, které jsou schopné nabídnout variabilní obnovovací frekvenci až 120 Hz (co je již u některých výrobců považováno za samozřejmost).

iPhone 13 Pro dostane nový černý kabátek. Matný a temný jako noc

Apple s největší pravděpodobností použije pro tuto funkci stejnou nomenklaturu, jakou již používá na iPadu Pro – to znamená, že iPhony by získaly technologii ProMotion. Kromě vyšší obnovovací frekvence, bude letošní generace „iPhone 13“ nabízet nový formát kamery, zejména pak odlišnou velikost objektivů, nebo třeba menší výřez obrazovky. Někteří jsou přesvědčeni o tom, že displej bude kromě Face ID disponovat také dotykovým senzorem Touch ID pro ještě vyšší bezpečnost.

Společnost Apple i nadále hovoří o proměnlivé obnovovací frekvenci, a to i tento týden, že novější počítače Mac (se systémem MacOS Monterey 12 ) dostanou podporu režimu Adaptive-Sync zaměřeného na externí displeje. Když je monitor, který podporuje tuto funkci, připojen k počítači Mac, mohou uživatelé povolit nový režim výběrem možnosti proměnné obnovovací frekvence v nabídce Předvolby systému »Displeje. To bude dále přínosem pro hráče, protože tyto monitory mohou aktivně upravovat svou obnovovací frekvenci tak, aby odpovídala snímkové frekvenci hry a poskytuje plynulejší hraní s nízkou latencí.

Apple uvedl, že Adaptive-Sync bude podporován na jakémkoli Macu s Apple Silicon a na „mnoha“ novějších zařízeních poháněných čipy Intel. Aby aplikace Adaptive-Sync fungovala , aplikace nebo hry musí v systému MacOS Monterey běžet v režimu celé obrazovky. Adaptive-Sync je funkce specifikace DisplayPort 1.2 a slouží jako na základ pro populární technologie obrazovek s variabilní obnovovací frekvencí, jako je AMD FreeSync a NVIDIA G-Sync , která bude kompatibilní s novějšími Mac.

iPhone 13 o sobe opět dává vědět. Prozradila ho další certifikace

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články