Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Apple natočí film s Leonardem DiCapriem a Robertem De Niro

Napsal

dne

Jednou z nevýhod služby Apple Movies je nedostatek obsahu. Cupertino však nespěchá s nákupem licencí filmů a televizních pořadů od společnosti Netflix bezmyšlenkovitě, ale naopak chce, aby Apple TV + byla služba s filmy vlastní produkce. Podle hollywoodské publikace Deadline, Apple uzavřel dohodu s Paramount o účasti na financování nového filmu Martina Scorsese „Flower Moon Slayers“. Výhradní práva na film Apple však dosud nebyla získána.

Hlavní roli ve filmu budou hrát Oscarové Leonardo DiCaprio a Robert De Niro. Zpočátku chtěl Paramount natočit tento film sám, aniž by přitahoval externí investory, ale nakonec změnil svou politiku, protože rozpočet nového filmu je 180-200 milionů dolarů. Většina z nich, s největší pravděpodobností půjde na poplatky hlavních herců.

Je pozoruhodné, že Netflix, Apple, Universal, MGM a další velcí mediální giganti se chtěli podílet na natáčení. Nakonec to byla společnost Apple, která nakonec dokázala tuto nabídku chytit. The Wall Street Journal také potvrdil tuto dohodu. Článek zmiňuje, že Apple nejen pomůže s financováním filmu, ale také se stane jeho hlavním „tvůrčím studiem“. To znamená, že film bude i nadále uváděn v kinech, ale na konci bude distribuován pouze ve službě Apple TV +, a to bude „Apple Original Film“.

Film Flower Moon Killers bude největším projektem společnosti Apple, který společnost provedla pro svou službu Apple TV +. Již v dubnu mediální zprávy poprvé poukázaly na zájem společnosti Apple o financování filmu Martina Scorseseho na základě nejprodávanější knihy stejného jména. Pokud vám tato situace připadá povědomá, je to proto, že se stalo něco podobného Scorseseovu nejnovějšímu filmu The Irishman . Původně se vyvíjel v Paramount, ale kvůli rozpočtu 175 milionů dolarů byl nakonec prodán společnosti Netflix.

Děj filmu se odehrává v kmeni indiánských Američanů ve dvacátých letech, kdy jeden z obyvatel nalezl ropu na svém území a zbohatl. To vyvolá v kmeni vlnu vražd a vyšetřování se ujímá FBI. Tento projekt se v posledních letech stal druhým největším pro Apple TV +. Minulý týden služba získala práva na film o druhé světové válce s Tomem Hanksem v hlavní roli, dohoda činila 70 milionů dolarů.

Letos Apple vydal další hlavní film na Apple TV +, The Banker , v hlavní roli Samuela L. Jacksona, Anthony Mackie a Nikolai Holt. Jde o příběh dvou obchodních partnerů, kteří v 50. letech založili vlastní realitní kancelář. Aby uspěli, rozhodli se vyhnout rasovým omezením typickým pro tu dobu a najmout ředitele své vlastní společnosti. Tímto tempem se Apple vyvinul z IT gigantu do plnohodnotného filmového studia jako Universal nebo Paramount. Je pravda, že za to bude muset společnost utratit spoustu peněz, protože svůj první zisk může dosáhnout až do roku 2025.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články