Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple nadále pracuje na voděodolných iPhonech a Apple Watch

Napsal

dne

Podle nejnovějších informací, které zveřejnil zahraniční portál AppleWorld.Today společnost Apple nadále pracuje na voděodolných iPhonech a Apple Watch. Technologickému gigantu byl udělen patent (číslo 11 305 984) na „vodotěsnost a schémata detekce vody pro zařízení pro snímání prostředí na bázi MEMS“.

O PATENTU

V patentové přihlášce se uvádí, že přenosná komunikační zařízení (např. chytré telefony a chytré hodinky) se stávají stále více vodotěsnými díky implementaci elektronických součástek do uzavřených krytů. Některé součásti, jako jsou senzory prostředí (např. tlak, teplota a vlhkost), senzory plynu, senzory pevných částic (PM), reproduktory a mikrofony však pro správnou funkci spoléhají na fyzickou interakci s vnějším prostředím.

Fyzická interakce může probíhat přes malý otvor na krytu. Vystavení vlivům prostředí, jako je sladká a slaná voda, kožní maz, prach, opalovací krémy, může způsobit řadu problémů s integrací systému. Okluze portu vodou nebo nečistotami patří mezi problémy, které mohou mít za následek zhoršení uživatelské zkušenosti a špatnou spolehlivost zařízení. Například přesnost tlakových senzorů při detekci změn vnějšího tlaku může být značně snížena, pokud zbytková voda ucpe povrch senzoru, což má za následek chybné čtení. Jak se voda odpařuje (což může trvat hodiny), lze detekovat falešné signály změny tlaku.

Apple chce takové problémy překonat v budoucích iPhonech a Apple Watch. V souladu s tím společnost také získala nebo požádala o patenty týkající se: vodotěsné tlačítkové sestavy, „vakuově utěsněného konektoru“ pro Lightning, portů USB-C a dalších portů; vnitřní dutina a senzor, který detekuje a vytlačuje vodu; a podvodní uživatelské rozhraní.

SHRNUTÍ PATENTU

Zde je abstrakt patentu společnosti Apple: „Vodotěsné zařízení pro snímání okolního prostředí s ustanoveními pro detekci vody obsahuje snímač prostředí pro snímání jedné nebo více vlastností prostředí. Zařízení dále obsahuje elektronický integrovaný obvod implementovaný na substrátu a připojený k senzoru prostředí prostřednictvím drátového spojení. Na senzoru okolního prostředí je vytvořena struktura krytu propustného pro vzduch a na spojení vodičů je vytvořena ochranná vrstva, která chrání spojení vodičů před poškozením.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články