Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple může brzy opustit procesory Intel v počítačích Mac.

Napsal

dne

Podle zahraničních odborníků a světově uznávaných analytiků by si měla společnost Apple v letošním roce 2020 patentovat procesorové čipy pro osobní počítače, jednoduše nemá jinou možnost. Využívané komponenty od Intelu v současném okamžiku nejsou takové, jak by se očekávalo a tak je třeba jednat. Chystá společnost Apple svůj procesor pro počítače, nebo má v záloze nějakou alternativní metodu? Čtěte dál…

Existuje však ještě jedna cesta ven – procesory AMD, které vypadají lépe proti Intelu. Pro jejich použití bude muset být Mac přepracován, což se zdálo nepřekonatelnou překážkou. Apple má však pravděpodobně jiný názor. První beta macOS 15.4 podporuje všechny nejnovější čipy od AMD a dokonce i čip, který ještě nebyl uvolněn.

Odkazy na některé AMD APU (Accelerated Processing Unit, AMD’s on-chip systems with 64-bit Central and Integrated GPUs) se objevily a a následně zmizely v beta verzi systému, ale to, co se stalo tentokrát, je bezprecedentní. To neznamená, že v příštích měsících uvidíme Mac s AMD procesory a že takové počítače budou ještě letos na pultech obchodů. Na začátku roku 2019 byli nadšenci schopni sestavit Hackintosh na AMD APU – výsledky byly fantastické, pro domácí výrobky byly prostě skvělé. Na výrobní modely jsou však kladeny mnohem závažnější požadavky, včetně těch, které si vzájemně odporují.

Důvody podporující AMD APU v macOS beta mohou být jakékoliv. Jedná se například o výzkum, jako součást vývoje počítačového čipu Apple. Toto je marketingová sonda, která, když se dotkne široké veřejnosti, způsobí četné exploze emocí, jejichž spektrální analýza odhalí samotný Apple. Pravděpodobnost AMD-Maců je však velmi vysoká.

Image result for macbook amd

Kdy Mac vyjde na AMD

A bude to skvělé. Na veletrhu spotřební elektroniky v lednu letošního roku byla jednou z nejvýraznějších atrakcí konfrontace mezi společnostmi Intel a AMD. Obě společnosti se prohlásily za vítěze, ale zvítězila AMD: Její procesory jsou výkonnější, úspornější a levnější, při jejich výrobě se používají pokročilejší technologické procesy. AMD stále úspěšně používá strategii Tick-Tock, kterou Intel musel před 5 lety opustit, a prohlásil ji za nekompatibilní se zvýšenou složitostí technologie. Nejatraktivnější v AMD APU jsou však GPU téměř diskrétní třídy, které hrají roli integrovaného grafického systému. V propagačních materiálech AMD se slovo „téměř“ často vynechává. Zjevně zkrátka. Ale pro většinu úkolů je moc těchto „téměř diskrétních“ GPU dostačující.

Pro 13 nebo 14-palcové MacBook Pro by byly mobilní čipy AMD Ryzen 7 4800U perfektní. 8 jader, 16 vláken provedení, s TDP (návrhové požadavky na chladič) pouhých 15 wattů – to je prostě neuvěřitelné. Jak napsal jeden snílek: „Ve 13palcovém MacBooku Pro by měl být alespoň kousek Pro!“ Pro 16 palců by byl AMD Ryzen 7 4800H docela vhodný, překonal to nejlepší, co má Intel, i když ne o řádovou velikost. Těšíte se na možnost integrace procesorů od společnosti AMD? Pište do komentářů!

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články