Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple musí zaplatit 1 000 $ za prodaný iPhone bez nabíječky

Napsal

dne

Soudce brazilského soudu rozhodl, že Apple musí odškodnit kupujícího, který si pořídil iPhone a nedostal k němu nabíječku, která má být součástí balení. Podle jednání bylo nařízeno uhradit zákazníkovi odškodné ve výši 1 075 $. Apple se rozhodl přestat přidávat nabíječku do maloobchodních krabic iPhonů již v roce 2020. Tento krok vyvolal širokou kontroverzi a Brazílie byla jednou ze zemí, které se této změně vehementně postavily. Na druhou stranu výrobce iPhonů pro tento krok uvedl ekologické důvody a tvrdil, že odstranění nabíječky z krabic od iPhonu je srovnatelné s odstraněním 450 000 aut ze silnice každý rok.

Tecmundo uvádí, že soudce Vanderlei Caires Pinheiro ze 6. občanského soudu v Goiânia v Brazílii rozhodl ve prospěch stěžovatele. Místní zákony uvádějí, že tzv. „Tie Sale“ je v Brazílii nevhodnou a zakázanou praktikou, takže Apple nesmí prodávat iPhone a nabíječku samostatně. Soudce nařídil společnosti Apple odškodnit spotřebitele 5 000 R$ (kolem 1 075 $) za přestupek.

Není to poprvé, co brazilské soudy potrestaly výrobce iPhonů. Minulý rok byl Apple údajně potrestán pokutou 2 miliony dolarů za nerespektování spotřebitelů a nerespektování zákonů určených k jejich ochraně. V Brazílii byl Apple také obviněn z klamavé reklamy, prodeje vadných zařízení hned po vybalení, „dodržování neférových podmínek ve smlouvě se spotřebiteli“ a neopravování produktu v záruce.

Originální nabíječka Apple pro iPhone, jaké má funkce? | ITIGIC

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články