Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple mění strategii. Levnější iPhony už nedostanou nejnovější procesor

Napsal

dne

Před několika měsíci uvedl světově známý analytik Ming-Chi Kuo překvapivou zprávu. Nejnovější procesory A16 Bionic, kterých se dočkáme v letošním roce neobdrží všechny představené modely. Tato generace bude dodávána pouze do modelů iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Dvojice levnějších modelů, tedy iPhone 14 a iPhone 14 Max budou stále vybaveny čipem A15. Podle Kua nejde o jednorázovou akci, ale o změnu strategie Applu. Nejnovější a nejvýkonnější procesor se tedy bude dodávat pouze do „profi“ modelů.

Apple plans to hoodwink iPhone 14 buyers with sneaky A15, A16, and A16 Pro naming scheme according to leaker - NotebookCheck.net News

Když jsme zjistili, že dvě levnější verze letošního iPhonu 14 nebudou disponovat čipem A16 Bionic, objevily se domněnky, že důvodem je celosvětová krize polovodičů a zpoždění výroby v čínských továrnách. Nyní se ukazuje, že by to mohl být jeden z faktorů, ale ne ten rozhodující – Apple se zřejmě rozhodl, že je na čase aplikovat na iPhony stejnou strategii jako na ostatní produkty – Macy a iPady, kam míří nejvýkonnější procesory „pro“ modely (MacBook Pro, Mac Pro, iMac Pro) a modely určené pro méně náročné uživatele dostávají o něco méně výkonné čipy (MacBook Air, iPad Air / mini).

To znamená, že nejnovější, nejvýkonnější systémy se již nebudou instalovat do levnějších verzí nových iPhonů uváděných na trh každý rok, ani do „rozpočtových“ modelů SE. Apple již natolik zahnal konkurenci, co se týče vlastních procesorů používaných ve svých zařízeních, že nemusí všechny modely vybavovat nejnovějšími čipy, aby mohl efektivně konkurovat výbavě jiných společností. Mimochodem, A15 Bionic je natolik efektivní, že pravděpodobně zvládne všechno, co v dnešní době uživatel očekává – funkcionalita iPhonu 14 zůstane i tak mnohem rozsáhlejší, než nabízí procesory u konkurence.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články