Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple MacBook Pro 2020. Nový procesor M1. Dlouhá výdrž a další novinky.

Napsal

dne

Kromě Macu mini a MacBooku Air se letos dočkal zbrusu nového procesoru Apple M1 také třinácti palcový MacBook Pro, který nabízí daleko lepší parametry, než jeho předchůdce. Jak uvedl kalifornský gigant na konferenci, vlivem integrace nových technologií vykazuje téměř 3x vyšší výkon, přičemž grafický čip zvládne zpracovat veškeré procesy až 5x rychleji, což zajistí dostatečný komfort při práci s pokročilou 3D grafikou, nebo během stříhání videa. Zajímavostí je pak rozhodně přítomnost aktivního chlazení, které má být extrémně tiché a díky tomu dokáže procesor využít svůj potenciál na maximum.

8jádrové GPU čipu M1 je suverénně nejvyspělejší grafický procesor, který kdy Apple do svého přenosného počítače integroval. S neskutečným, pětinásobně vyšším grafickým výkonem je to nejrychlejší integrovaná grafika na světě. Co se týká dalších parametrů, na jedno nabití zvládne až 20 hodin přehrávání videa, nebo 17 hodin surfování internetem. Těšit se můžete také na trojici mikrofonů, které zajistí ještě čistší zvuk a odfiltruje veškeré šum kolem vás. Nechybí ani vylepšená FaceTime kamera, zabezpečovací technologie Touch ID, nebo luxusní zpracování. M1 pracuje až se 16 GB superrychlé jednotné paměti. Tenhle souvislý blok paměti s vysokou propustností a nízkou latencí umožňuje aplikacím efektivně sdílet data mezi CPU, GPU a Neural Enginem. Takže všechno odsýpá rychle a plynule.

Apple se také rozhodl použít zdokonalený nůžkový mechanismus ve formě Magic Keyboard, která umožňuje pohodlné a tiché psaní s přesnou odezvou. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi 6 nebo moderní Thunderbolt / USB 4. Základní konfigurace s čipem Apple M1 s 8jádrovým CPU, 8jádrovým GPU a 16jádrovým Neural Enginem (256GB SSD, 8GB RAM) a dvojicí Thunderbold portů vychází na 38 990,00 Kč. V případě většího úložiště (512GB SSD) zaplatíte 44 990,00 Kč. Pokud dáváte přednost Intelu, i tyto modely Apple na svých stránkách nabízí.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články