Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple MacBook Air 2020. Novinka nabízí nový procesor M1 a skvělou výbavu

Napsal

dne

Přestože si můžete vybrat z obrovského sortimentu přenosných počítačů od Applu, i nadále zůstává MacBook Air nejdůležitějším článkem v oblasti mobility. Jak ukazují nejrůznější statistiky, právě tento model patří mezi nejprodávanější MacBooky v historii Applu. Vzhledem k tomu, že je ideální nejen na cestách, ale i v kanceláři, dlouhou výdrž a skvělou hardwarovou výbavu podpořil zbrusu novým procesorem M1. Jak uvádí oficiální informace, díky němu bude letošní generace až 3,5x rychlejší, než aktuální model, který pohání procesor od Intelu. Grafika pak nabídne až 5x vyšší hodnoty a bez problému zvládne i pokročilé funkce jako je 3D grafika nebo stříhání videa.

Ve spojení s novou generací čipu se Apple chlubí nejrychlejší integrovanou grafickou kartou na světě. Právě díky vysoké efektivitě procesoru zvládne prohlížení internetu až po dobu 15 hodin, nebo přehrávat video až 18 hodin na jedno nabití. Mimochodem, v porovnání s předchozím modelem je to až o pět hodin déle, což je určitě skvělá zpráva. Letošní MacBook Air 2020 disponuje 2x rychlejším SSD diskem a navíc je dokonale tichý, protože nemá ani jeden aktivní chladič ve své konstrukci. Těšit se můžete také na bezpečnostní technologii Touch ID, podporu bezdrátových sítí Wi-Fi 6, security enclave, který ovládá svět bezpečnosti, nebo třeba Magic Keyboard. Co se týká dalších technických specifikací, rozšířit si můžete operační paměť až na velikost 16 GB, případně zvolit maximální velikost úložiště až 2 TB.

Pokud patříte mezi studenty, nebo jste součástí vzdělávací instituce, pak vychází nejnovější ultrabook na příjemných 899 dolarů – standardní cena začíná na hranici 999 dolarů za základní konfiguraci. Co se týká českých cen, základní varianta s čipem Apple M1 s 8jádrovým CPU, 7jádrovým GPU a 16jádrovým Neural Enginem (256GB SSD, 8GB RAM) vychází na 29 990,00 Kč. Dražší varianta v konfiguraci s čipem Apple M1 s 8jádrovým CPU, 8jádrovým GPU a 16jádrovým Neural Enginem (512GB SSD, 8GB RAM) vychází na 37 990,00 Kč.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články