Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple iPad mini 2021. Souhrn všech nových funkcí. Chcete ho?

Napsal

dne

Kromě profesionálních iPadů Pro a základní generace s omezeným hardwarem a výbavou se Apple soustředí také na alternativní řešení s kompaktními rozměry, kterým je iPad mini. Na konferenci California Streaming jsme se dočkali celkem slušně přepracovaného modelu iPad mini 2021, který láká nejen na nový design, ale také skvělou řadu novinek, které si zaslouží chvilku pozornosti. Pojďme se na to společně podívat.

Všechny doposud vydané modely disponovali displejem o velikosti 7,9″ přičemž na předním panelu zabíral dost místa kulatý Home Button. To se nyní změnilo – Apple totiž odebral fyzické tlačítko a vsadil na moderní design. Díky tomu se zachovají původní rozměry, nicméně Liquid Retina displej je nyní o téměř půl palce větší. Ve spojení s novým zobrazovacím panelem se můžeme těšit také na široké rozpětí barev, antireflexní vrstvu, nebo třeba jas 500 nitů. Stejně, jako iPad Air nabízí tento miniaturní pracant integrovaný senzor Touch ID přímo v zapínacím tlačítku, což je efektivní a zároveň skvěle vyřešené. K dispozici bude celkem ve čtyřech různých barvách. Kromě standardní Rose Gold, Black a Gold si nově můžete nejmenší iPad na trhu předobjednat také ve fialovém provedení (opravdu netradiční krok).

Co se týká dalších novinek, výkon procesoru je prostě pozoruhodný. 40% skok ve výkonu CPU a 80% skok v GPU. Neural Engine je až dvakrát rychlejší a přináší zážitky na vyšší úrovni, jako je každodenní práce v reálném čase. Místo standardního Lightning konektoru se tady setkáváme s USB-C, někoho taktéž potěší podpora 5G na mobilních modulech s rychlostí stahování až 3,5 Gb/s. Zadní kamera má 12MP snímač se zaostřovacími pixely a světelností f/1,8. True Tone flash, vylepšený ISP se Smart HDR a navíc nahrává ve 4K. Přední kamera má 12MP ultra široký s podporou Center Stage.

Za zmínku stojí také vový reproduktorový systém se stereem na šířku. Úžasné příslušenství včetně nových tenkých krytů Smart Folio, Apple Pencil druhé generace, které se magneticky připevňují na bok pro přepravu a nabíjení. Předobjednat si tento model můžete po skončení streamu přímo na stránkách Applu již od 499 dolarů v základní konfiguraci. Další informace nebyly prozatím zveřejněny.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články