Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple chystá další technologický skok s procesory M2 Pro & Max

Napsal

dne

Podle nejnovějších informací, které zveřejnil zahraniční denik DigiTimes bude TSMC vyrábět revoluční čipy M2 Pro, M2 Max, M2 Ultra a M2 Extreme v 3nm litografii – tedy přesnější než čipy řady M1 a základní čip M2. To se samozřejmě promítne do vyššího výkonu a nižší energetické náročnosti nových procesorů. Jak uvádí technické podrobnosti, tato litografie umožní „nacpat“ více tranzistorů a dalších součástek čipu do menšího waferu (základní disk z polovodiče), což znamená větší výkon a efektivitu při menších rozměrech a menší spotřebě energie.

Je třeba zdůraznit, že všechny současně vyráběné čipsety M1 (M1 Pro, M1 Max a M1 Ultra) včetně základní verze M2, který se nedávno objevil přepracovaných modelech MacBooku Air a MacBooku Pro 13″ prošly 5nm litografií (planografická technika). V nadcházejících měsících přejdou systémy M2 Pro, M2 Max, M2 Ultra a M2 Extreme na nové počítače Mac, konkrétně se jedná o Mac mini s M2 Pro, MacBook Pro 14″ a 16″ s M2 Pro a M2 Max, ale také Mac Pro s M2 Ultra a M2 Extreme.

Procesory řady „M“ ve verzích Pro, Max a Ultra jsou známé již ze současných modelů MacBook Pro a Mac Studio. Úplnou novinkou bude M2 ​​Extreme, který půjde na první Mac Pro s Apple Silicon. S největší pravděpodobností půjde o kombinaci čtyř čipů M2 Max, stejně jako M1 Ultra je jakousi kombinací dvou čipů M1 Max.

Apple Readying M2 Pro and M2 Max Chips for Next-Gen MacBook Pro - MacRumors

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články