Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Apple chce zlepšit pracovní podmínky ve svých továrnách

Napsal

dne

The Fair Labor Association FLA je nezisková organizace, která se věnuje zlepšování práv a podmínek zaměstnanců v továrnách po celém světě.

Po sérii skandálů a sebevražd v celém dodavatelském řetězci Apple, se rozhodla společnost se sídlem v Cupertino ( Los Angels U.S.A ) vstoupit právě do FLA.
Apple je tak prvním technologickým gigantem, který právě do FLA vstoupil a můžeme jen doufat, že se přidají i další velké společnosti.
FLA bude pozorně monitorovat dodavatelské řetězce Apple, a pomáhat dodržování práv zaměstnanců, kteří se podílejí na výrobě a montáži jejich zařízení v zámoří zejména v Asii.

Podle dnešních zpráv oznamila společnost Apple připojení k FLA jako zůčastněné společnosti, s okamžitou platností. FLA zveřejnila informaci, že bude nezávisle posuzovat dodavatelské řetězce Apple na svých webových stránkách. Apple je tak jako první z velkých společností, která se k takové účasti odhodlala a slibuje si od ní zlepšení poměrů v továrnách svých dodavatelů.

V roce 2011 FLA spolupracovala s Apple na posouzení vlivu školících programů společnosti, které pomáhají zvýšit povědomí a pracovních právech mezi zaměstnanci dodavatelských řetězců. Stejně jako všechny nové dceřinné společnosti , bude Apple postupně ladit plnění svých povinností FLA během dalších dvou let.
“ Zjistili jsme, že společnost Apple bere odpovědnost za dodavatele skutečně vážně a těšíme se z učásti v projektu the Fair Labor Association, řekl Auret van Heerden, president FLA & CEO.,, Vítáme závazek Apple k větší průhlednosti a nezávislému dohledu odborniků, také doufáme, že účast této společnosti nastaví nové normy pro elektronický průmysl.“

Apple take zveřejnil 2012 Supplier Responsibility Progress Report ( zprávu o zvýšení zájmu odpovědnosti dodavatelů ) a zveřejnil jejich úplný seznam. V interním emailu zaměstnancům sdělil Tim Cook ,, Nikdo v našem odvětví se nesnaží zlepšit pracovní podmínky svých zaměstnanců právě tak, jako Apple“.

Přeložil Michal Kolařík

zdroj:cultofmac

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články